KOSOVA

KOSOVA

KOSOVA

Koordinatori i sekretariateve të Lëvizjes Vetëvendosje, Nol Nushi, ka thënë se Marrëveshja e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi, do të kundërshtohet në çdo formë të mundshme, ...
Haradinaj: Demarkacioni do të kundërshohet në të gjitha format

Deputeti Daut Haradinaj nuk e ka mohuar edhe mundësin e hedhjes së gazit për kundërshtimin e demarkacionit. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj për ...
Bajrami: Zgjedhjet parlamentare më 2018

PDK’ja i qëndron marrëveshjes së koalicionit me LDK’në dhe në këtë drejtim nuk ka asnjë ndryshim politik, thotë Bajrami. Nënkryetari i PDK’së Arsim Bajrami, ka hedhur poshtë mundësinë ...
Bulliqi e Isufi: Nuk është dashur të publikohet matja e territorit, pa u bërë demarkacioni me Serbinë (Video)

  Dy prej zërave më të zëshëm për çështjen e demarkacionit, vazhdojnë ta kundërshtojnë shenjëzimin aktual të vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Shpejtim Bulliqi ...
Kur Donika Kadaj fliste me krenari para flamurit të Kosovës (Foto)

Derisa ishte në AAK, Donika Kadajt nuk i pengonte himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës. Ajo në konferenca për media në selinë e AAK-së fliste para flamurit ...
Lumir Abdixhiku godet Vetëvendosjen: Shteti do të mbijetojë edhe pa ju

Analisti Lumir Abdixhiku ka reaguar ashpër ndaj Visar Ymerit e Donika Kadës së Vetëvendosjes, të cilët sot kanë injoruar himnin dhe simbolet e Kosovës. Abdixhiku në një status ...
Haradinaj: Qeveria të sjellë ligjin për FSK-në, të votojmë të mirën e këtij shteti!

Formimi i Ushtrisë së Kosovës po vazhdon që të jetë njëra ndër çështjet më të rëndësishme për vendin. Megjithatë, legjislativi po “zhagitë” transformimin apo ndryshimin e ligjit për ...
Reagim skandaloz i Listës Serbe, Ramush Haradinajn e quan kriminel lufte

Lista Serbe ka reaguar sonte pas deklaratës së ish presidentit kroat, Stjepan Mesqit se liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn e ka mik dhe se pret lirimin e shpejt ...
Mustafa thotë se Lista Serbe po i sjellë probleme vetes

Vendimi i përfaqësuesve serb për bojkotim të institucioneve kosovare, po sjellë probleme më së shumti për vet këtë pakicë. Sipas kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, ky veprim i ...
Molliqaj me ironi: Kam me e lutë herën tjetër Visarin me u ngritë për himnin e Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj me ironi ka reaguar ndaj komenteve që akuzonin liderin e VV-së për injorimin e himnit të Kosovës. Ai me anë të ...