LAJME NGA BOTA

Kina

Rikalibrimi i marrëdhënieve me Kinën nga Evropa tregon ndarjen BE-ShBA

Vizita e ardhshme e Presidentit të Këshillit të BE-së Charles Michel në Kinë tregon se Evropa e uritur për energji dëshiron të sigurojë lidhje ekonomike...

03180000 0aff 0242 3dca 08da4002dcb4 Cx0 Cy10 Cw0 W408 R1 S

Londra: Ushtria ruse po përballet me mungesë municionesh

Për shkak të mungesës së municioneve, Rusia ka filluar të heqë kokat bërthamore nga arsenali i saj i vjetruar i raketave bërthamore, dhe po i...

Kremlin Putin

Rusia zhytet në kaos, lufta po sjell fundin e Putinit – dalin informacionet që po i mban të fshehta

Rusia rrezikon të bëhet e paqeverisshme dhe të zhytet në kaos”: pohon Economist në një artikull që bëri të gjithë në botë të kërcejnë. Edhe...

Putin 1

Të negociosh apo të luftosh me Putinin? Kjo është çështja…

Bota siç ishte para luftës në Ukrainë – kjo është ajo për të cilën dëshirojnë shumë në Evropë, në Ukrainë dhe në Rusi. Kur dëgjohet...

Fff 1

Zakharova thotë se kërkesa e Bashkimit Evropian që Serbia ta njohë Kosovën është qesharake

Kërkesa e Bashkimit Evropian që Serbia ta njohë Kosovën është qesharake, kështu është shprehur Zakharova. Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Rusisë, Marija...