​Slloveni, 15 raste të reja, një vdekje nga COVID-19

I prekuri me COVID-19 shkoi në kishë, infektoi rreth 100 persona

Në 24 orët e fundit, 15 raste të reja të infeksionit koronavirus u konfirmuan në Slloveni në 771 teste, dhe një prej të infektuarve vdiq, konfirmoi sot qeveria sllovene.

Numri i të infektuarve të ri është më i ulët se një ditë më parë, kur 1874 testet konfirmuan 18 infeksione të reja.

Infeksionet e reja në 24 orët e fundit u konfirmuan në dhjetë komuna, kryesisht në Lubjanë (5 raste) dhe Domzhale (2).

Numri i përgjithshëm i infeksioneve të konfirmuara që nga fillimi i epidemisë është rritur në 2223, 190 raste janë aktive, dhe deri më tani 125 pacientë kanë vdekur në mesin e të infektuarve, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Aktualisht, 24 persona janë shtruar në spital për COVID-19, tre prej tyre në kujdes intensiv.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !