12 pacientë në gjendje të rëndë nga koronavirusi në Spitalin e Pejës

Një shtetas francez në mesin e viktimave në shpërthimin e Bejrutit12 nga 61 pacientët me COVID-19 në Spitalin e Pejës janë në gjendje më të rëndë.

61 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

32 prej tyre janë në oksigjenoterapi, ndërkaq 12 nga ta siç njoftohet janë në gjendje më të rëndë, kurse të tjerët janë stabil.

“Nga personeli i Spitalit 6 Mjek, 15 Infermierë dhe 3 punëtor të shërbimit teknik janë të infektuar me Covid-19”, thuhet në njoftim.

Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !