Home / 2017 / Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2017

Si duket ‘Snake’ në Nokia 3310 të ri (Video)

Si duket ‘Snake’ në Nokia 3310 të ri (Video)

Nokia në fundjavë lansoi versionin e ri të telefonit Nokia 3310. Telefoni që mbetet origjinal në shumicën e aspekteve si modeli i parë, sjell edhe videolojën e famshme “Snake”. Si është kjo lojë në versionin e ri të telefonit ikonik mund të shihni përmes videos më poshtë:

Read More »

Njihuni me çadrën që iu lajmron në telefon kur ju e harroni atë!

Njihuni me çadrën që iu lajmron në telefon kur ju e harroni atë!

Nëse ndonjëherë ju ka ndodh të iu zë shiu dhe në këtë rast të keni harruar çadrën në shtëpi,m autobuz kafene apo në çfarëdo vendi tjetër, kjo nuk ka për t’iu ndodhur më, falë teknoligjisë më të re. Jo vetëm se është më ngjyra të ndezura, por kjo çadër do …

Read More »

Sony Xperia Touch, projektori i cili shndërron çdo sipërfaqe në një ekran me prekje

Sony Xperia Touch, projektori i cili shndërron çdo sipërfaqe në një ekran me prekje

Sony Xperia Touch, projektori me ekran iteraktiv, i cili është shfaqur dhe demonstruar në shfaqje të ndryshme, më në fund do dalë në shitje në tregje të caktuara në pranverë të këtij viti, shkruan Digital Trends. Ngjan me një CD lexues gjigant, por është vetëm një pajisje e cila projekton …

Read More »

Republikanët dhe demokratët përplasen për hetimin për lidhjet e Trumpit me Rusinë

Republikanët dhe demokratët përplasen për hetimin për lidhjet e Trumpit me Rusinë

Kryetari republikan i Komitetit të Inteligjencës, ka thënë se nuk ka parë asnjë dëmi për kontakte të papërshtatshme ndërmjet zyrtarëve rusë dhe fushatës së presidentit Donald Trump. Këto deklarata kanë nxitur reagime nga përfaqësuesit demokratë në Dhomën e Përfaqësuesve. Përfaqësuesi Devin Nunes gjithashtu ka hedhur poshtë thirrjet e demokratëve për …

Read More »

Berlin, mbyllet xhamia në të cilën shkonte Anis Amri i cili vrau 12 persona

Berlin, mbyllet xhamia në të cilën shkonte Anis Amri i cili vrau 12 persona

Policia gjermane ka bastisur dhjetëra lokacione në Berlin si dhe ka mbyllur xhaminë në të cilën shkonte Anis Amri, sulmuesi që vrau me kamion 12 njerëz në Berlin. Rreth 450 policë kanë marrë pjesë në operacionin në 24 lokacione, duke përfshirë disa banesa. Zyrat e dy kompanive dhe disa vende …

Read More »

Truk për gjoks më të madh për të cilin vajzat çmenden! (Video)

  Blogerja me emrin Natalie Boucher ka vendosur të zbulojë në YouTube trukun e vet për krijimin e iluzionit të gjoksit më të madh. Ja ku ekziston fora! Ekziston truku, por që nuk përfshin as silikonin, as sytjanet ‘push-ap’! Natalie ka filluar nga sipërfaqja dukshëm e rrafshët, pastaj ka zbuluar …

Read More »

Ushqimi para shtatzënisë

Ushqimi para shtatzënisë

Dihet mirë se ushqimi i shtatzënave është shumë specifik, mirëpo rrallë kush mendon për ushqimin paraprak. Nga fillimi i shtatzënisë, fetusi merr energjinë dhe përbërësit ushqimor të domosdoshëm për zhvillimin e tij. Për këtë arsye, nevojat e shtatzënës për jod, acid folik dhe hekur rriten shumë shpejt. Që të ketë …

Read More »

Lamtumirë Pioli, Interi ka dy kandidat për trajner të ri

Lamtumirë Pioli, Interi ka dy kandidat për trajner të ri

Drejtuesit e Interit po mendojnë ta gjejnë një trajner të ri për sezonin ardhshëm Stefano Pioli do të mbetet në drejtim të Interit vetëm në rast të kualifikimit në Ligën e Kampionëve. Dhe, kjo vështirë se do të ndodhë. Sipas mediave italiane, Nerazzurrët po mendojnë ta gjejnë një trajner të …

Read More »

Milan transferon yllin e madh nga Chelsea për 30 milionë euro (FOTO)

Milan transferon yllin e madh nga Chelsea për 30 milionë euro (FOTO)

Milan është i interesuar për transferimin e një futbollisti të njohur nga Chelsea. Milan është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Chelseas, Cesc Fabregas. “Telegraph” raporton se “Rossonerët” janë të gatshëm të paguajnë 30 milionë euro për angazhimin e reprezentuesit spanjoll, përcjell “lajmi.net”. Fabregas ka pranuar se dëshiron të …

Read More »