Home / 2017 / Shtator

Monthly Archives: Shtator 2017

Inter merr lajmin e vitit

Inter merr lajmin e vitit

Inter iu ka dhënë leja dhe mund të shpenzojë 100 milion euro për të ngritur një stadium të ri vetëm 2 km nga San Siro, raporton, La Gazzetta dello Sport, përcjell ORAinfo. Nerazzurët mohuan se do të përfundonin marrëveshjen e tyre për ndarjen e tokës me Milanin, por mund të …

Read More »

Brenda pak muajve Shqipëria mund të marrë lajmin e shumëpritur!

Brenda pak muajve Shqipëria mund të marrë lajmin e shumëpritur!

Tashmë është zyrtare, Samiti i radhës me krerët e gjashtë vendeve ballkanike dhe liderëve të Bashkimit Evropian do të mbahet në Sofje me 4 Maj 2018. Kjo u konfirmua një ditë më parë gjatë takimit që zhvilloi kryeministri bullgar Boyko Borisov dhe Presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk. Sipas Borisov, …

Read More »

Kur luksi ‘pushton’ qytetin e varfër të Shqipërisë

Kur luksi 'pushton' qytetin e varfër të Shqipërisë

Nëse do të mendoni se nuk ka më makina luksoze pas operacioneve për sekuestrimin dhe verifikimin e tyre nga ana e policisë, gaboheni. Në disa foto të shpërndara në rrjetet sociale siç duket operacioni nuk është shtrirë sa duhet. Në Pukë p.sh këto foto Ferrari, BMW, e te tjera marka …

Read More »