Home / 2017 / October

Monthly Archives: October 2017

Zagani sqaron pronën në Orikum dhe “lidhjen” me Berishën

Zagani sqaron pronën në Orikum dhe “lidhjen” me Berishën

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani njeriu që ka hedhur fillimisht akuzat më të rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në një lidhje me Skype në në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, sqaron edhe akuzën e një prone të marrë në Orikum me vendim të qeverisë Berisha. …

Read More »

Nëntori, muaji i gjykimeve të “nxehta” në Maqedoni

Nëntori, muaji i gjykimeve të “nxehta” në Maqedoni

Procesi gjyqësor për “Lagjen e Trimave”, para përmbushjes së dy viteve nga ngritja e aktakuzës, në fillim të muaji nëntor pritet të marrë fund, shkruan gazeta KOHA. Caktimin e miratimit të aktgjykimit, Gjykata Penale e Shkupit për këtë lëndë e ka paraparë ta kumtojë me datë 2 nëntor. Lënda gjyqësor …

Read More »

NASA gjen 20 planetë të ri që mund të mbështesin jetën!

NASA gjen 20 planetë të ri që mund të mbështesin jetën!

Shkencëtarët kanë gjetur 20 planetë të rinj që mund të mbështesin jetën, duke sugjeruar se ka më shumë vende të banueshme në hapësirë sesa mendonim. Gjetjet e reja vijnë nga misioni i Keplerit të NASA-s për të zbuluar botët e huaja, të afta për të mbështetur jetën në të ardhmen. …

Read More »