Home / 2018 / August

Monthly Archives: August 2018

Hahn i afërt me Vuçiqin, darkojnë së bashku

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian Johannes Hahn ka publikuar një fotografi nga darka e punës që po mban aktualisht me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq, në Beograd. “I lumtur që jam sërish në Beograd, në darkën e punës të organizuar nga presidenti Vuçiq para hapjes së urës Zezeli në Novi Sad nesër”, ka shkruar Hahn në Twitter. Vuçiq para hapjes së urës Zezeli në Novi Sad nesër”, ka shkruar Hahn në Twitter.

Read More »

Ema Ismaili me një veprim që ka mahnitur ndjeksit e saj

Ema Ismaili përditë e më shumë po arrin të tërheq vëmendje dhe të vihet në qendër të vëmendjes, shkruan “Kosovarja”. Bukuroshja e familjes Ismaili po ngjallë mjaftë kureshtje me postimet e saj të shpeshta në Instagram, aty ku ndiqet nga shumë njerëz. Ema, po tregon se është lidhur shumë me nipin e saj, djalin e Adelinës, të cilin e poston më shumë se e ëma e tij. Sot, Ema ka marrë rrugë për në Shkup, bashkë me nipin e vogël. E, në Kaçanik ka vendosur ta bëjë këtë foto, ku ekspozon këmbët e saj.

Read More »

Shikoni sa shumë është rritur vajza e Alban Skenderajt dhe Miriam Canit

Miriam Cani dhe Alban Skenderaj, janë nga këngëtarët më të pëlqyer shqiptarë dhe jo vetëm. Përveç, talentit, këngëve hite dhe vokaleve unike, çifti Skenderaj njihen për lidhjen, dashurinë dhe tashmë një familje të bekuar me vajzën Ameli. Duke qenë fytyra publike, thuajse asgjë nga angazhimet e tyre nuk i ikën syrit të medias, ashtu edhe jeta private. Prandaj, vajza fryt i dashurisë, Ameli ka qenë shpesh pjesë e artikujve, kurse shumë lehtë mund të vërehet ngjashmëria e saj me mamin këngëtaren, Miriam Cani. Sharmi dhe eleganca, stili dhe ëmbëlsia e Miriamit duket se janë trashëguar nga vajza Ameli, e cila gëzon një bukuri natyrale të karakterizuar me një pamje engjulli. Së fundmi, Ameli është bërë pjesë e kopshtit të fëmijëve, ndërsa kjo e ka lumturuar edhe më shumë çiftin, për çka nuk mungojnë as publikimet e tyre në rrjetet sociale. Ajo duket se e ka zili mamin dhe babin, kështu që ia ka mësyrë herët muzikës e instrumentit piano. Thonë se fëmijët ndryshojnë gjatë rritjes, por M..

Read More »

Milan – Roma, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Milani ka arritur t’i fitoj tri pikët e para në sezonin e ri. Milani e mposhti Romën me rezultat 2 me 1, në minutat e fundit të ndeshje, duke e shënuar fitoren e parë për sezonin 2018/19. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Kessie, që mori notën. 7.9, pasi i kishte ndihmuar me gol rosonerët, përcjell ORAinfo. Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes iushte Steven N’Zonzo, që mori notën 6.1. Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve./ORAinfo/

Read More »

Hannover – Dortmund, nuk do ta besoni rezultatin e ndeshjes

Dortmund ka dështuar që të fitojë në ndeshjen e dytë në Bundesligë. Ata luajtën në transfertë të Hannoveri, por pavarësisht se rrehen dy herë shtyllën nuk arritën që të kalojnë në epërsi. Pjesa e parë i ka takuar më shumë Hannoverit, të cilët patën posedimin dhe disa herë sulmuan në drejtim të portës se Burkit. Megjithatë, Borussia Dortmund u tregua shumë e rrezikshme në fund të pjesës së parë, ku Reus goditi shtyllën në minutën e 41’të pas një superaksioni të Dortmundit. Megjithatë, pjesa e parë përfundoi pa gola, 0-0. Edhe pjesën e dytë Hannover ja nisi më mirë por ishte Dortmund që pas minutës se 50’të e merr dhe në minutën e 55 qëllon shtyllën. Edhe minutat në vazhdim ishin të njëjtë, me dy skuadrat që nuk arrinin të krijonin aksione dhe të cilat përfundonin në mesfushë. Kështu Dortmund dështon të fitojë në transfertë kundër Hannoverit, ndërkohë që në javën e kaluar ata kishin mundur me rezultat 4-1 Leipzigun.

Read More »

Heroi i Milanit me deklaratë ‘bombë’ pas ndeshjes

Patrick Cutrone është deklaruar pas fitores ndaj Romës. Sulmuesi italian ka thënë se ai është shumë i kënaqur me golin që e shënoi dhe se shpreson ta ndihmoj skuadrën me gola të tillë. “Unë jam i kënaqur. Ne kemi fituar ndeshjen, çka mund të kërkoj më shumë. Një fitore e tillë është edhe më e kënaqshme”, ka thënë Cutrone pas ndeshjes, përcjell ORAinfo. “Nuk dëgjova asgjë kur topi hyri në gol. Shpresoj të vazhdoj kështu, të ndihmoj ekipni dhe të shkojmë fort përpara së bashku”. “Ne kemi treguar futboll të mirë këtë mbrëmje dhe merituam tri pikët sepse i merituam me futboll të mirë”, ka shtuar më tej sulmuesi i Milanit./ORAinfo/

Read More »

Befason Delawie, tregon sa ushtarë kishte UÇK-ja

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Greg Delawie në fund të mandatit të tij si ambasador i shtetit mik të Kosovës, deklaroi se sipas hulumtimeve në arkivat në Uashington, Kosova kurrë nuk ka pasur më shumë se 15 mijë luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këtë deklaratë Delawie e bëri në një ligjëratë përpara studentëve në Pallatin e Drejtësisë. “Pres hetime të mëtejme dhe veprime për ta eliminuar hendekun e stërmadh në mes të numrit të pensioneve dhe numrit të luftëtarëve të identifikuar pas luftës. I kemi hulumtuar arkivat në Uashington dhe Kosova kurrë nuk ka pohuar që ka pasur me shumë se 15 mijë luftëtarë të UÇK-së”, ka deklaruar Delawie përcjell TV Dukagjini. “Është marramendëse se si numri i përfituesve, 20 vjet pas konfliktit, po rritet e nuk po zvogëlohet. Shkurt, nuk po del llogaria’, shtoi ai. Delawie bëri thirrje që politikanët kosovarë të heqin dorë nga ndikimi në drejtësi sidomos kur bëhen hetime për korrupsion. “Kosovës i duhen udhëheqës guximtarë sepse Kosova do ..

Read More »

Do të befasoheni se çfarë i ka blerë Adelina Tahiri djalit

Ka pak ditë prej se ka ardhur në jetë, por ja që Joni i vogël op e gëzon luksin në të cilin është rritur e po jeton e ëma e tij Adelina Tahiri. Këngëtarja, po publikon vazhdimisht dhuratat pafund që ka pranuar për lindjen e të birit. Secila prej tyre ka veçanti, por në mesin e tyre, edhe veshjet firmato të vogëlushit, dhuratë nga daja Edmondi. Natyrisht, Joni i vogël, ka fatin të rritet në një jetë përrallore e plot përkushtim ndaj tij, njësoj siç është kujdesur Adelina për nëntë muaj shtatzënie.

Read More »

Vështirë se mund ta keni parë kaq të bukur Teuta Krasniqin

E, kush do ta kishte menduar që aktorja Teuta Krasniqi do të dukej kaq joshëse teksa bënë grim para shfaqjes? Në të vërtet, kjo duket të jetë foto më ekzaltuese e aktores së njohur kosovare. Ajo është krejt e relaksuar teksa i bëjnë grim, e pamja e saj… Teuta nuk është nga ato personazhe publike që ka dëshirë të madhe të provokoj, por nganjëherë duket kështu, ndonëse pa tentimin e saj, shkruan “Kosovarja”. Aktorja, nënë e dy vajzave, gëzon forma të shkëlqyera fizike dhe po bëhet përditë e më e bukur.

Read More »