Daily Archives: September 14, 2018

Kuvendi në telashe me kuorumin 

Kuvendi i Kosovës punimet i vazhdoi edhe të premten. Por, ato nuk i ecën hiç më mirë se një ditë me herët. Në mungesë të LDK-së e VV-së, seanca nisi me vonesë, derisa shumë pika për të cilat nevojiteshin dy të tretat e deputetëve u shtynë. Megjithatë, u votuan të tjerat për të cilat duhej vetëm shumica e thjeshtë.

Read More »

Engji e Gresa vazhdojnë pushimet luksoze, dalin në mbrëmje me shoqe, ja si janë rregulluar

Vazhdojnë pushimet e Engjit dhe Gresës, sonte në këtë vend kanë shkuar më shoqëri Engjëllusha Salihu tashmë është ndër këngëtaret më të kërkuara për ahengjet familjare. Ajo së pari u bë e njohur si vajza e Shyhrete Behlulit, shkruan ORAvip. Tashmë Engji është shumë e njohur për mbarë publikun. Ajo është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, ku bën postime të shumta dhe të ndryshme. Sonte ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet bashkë me motrën e saj Gresën dhe me shoqëri. Të gjitha po duken tejet bukur./ORAvip/

Read More »

Njihuni me francezin që këndon shqip, ky është reagimi i këngëtarëve tonë

Jobsab është një djalë nga franca, të cilit duket se i kanë pëlqyer këngët e shqiptarëve. Ai këtë e ka dëshmuar duke bërë ‘coverat’ e këngëve të shumë prej tyre, shkruan ORAvip. Ndër këngët e para ishte njëra nga ato të Samanta Karavellos, për të vazhduar me Ronela Hajatin, Encën, Elvana Gjatën, Dafina Zeqirin, Florin, Getin e shumë e shumë të tjerë. Duket se edhe këngëtarëve tonë, u ka bërë përshtypje këndimi në gjuhën shqipe i këtij francezi. Shumë prej tyre i kanë bërë ‘like’ postimeve të tij e disa edhe e kanë shpërndarë, shkruan ORAvip. Është me të vërtetë mbreslënëse të dëgjosh sa bukur i shqipton ai fjalën e gjuhës tonë. Ndryshe para dy ditësh ai publikoi edhe përmbledhjen e tretë me këngë në gjuhën shqipe./ORAvip/

Read More »

Arsenali po e transferon top-yllin nga Real Madridi

James Rodriguez po kalon një kohë të mirë te Bayern Munichu. Sulmuesi kolumbian e dëshiron qëndrimin te skuadra gjermane, pasi është i huazuar nga Real Madridi. Por, sipas Don Balon, Arsenali ka kontaktuar me madrilenët, për ta marr kartonin e James Rodriguezit, përcjell ORAinfo. Real Madridi është i gatshëm që të heq dorë nga kolumbiani, por që londinezët duhet të paguajnë hiq më pak se 50 milionë euro./ORAinfo/

Read More »

Super-ylli po i thotë lamtumirë Manchester Unitedit

Ander Herrera është i gatshëm që të largohet nga Manchester United. Mesfushori spanjoll ka kohë që po e mendon largimin nga Anglia, andaj në janar ai mund t’i paketoj valixhet. Ander Herrera tashmë e ka marr disa oferta nga Spanja dhe Italia, andaj ai është duke e menduar opsionin më të mirë, përcjell ORAinfo. Manchester United e di se nuk mund ta mbaj spanjollin në skuadër, pasi marrëveshja për kontratë të re ka dështuar./ORAinfo/

Read More »

Barcelona me transferim që do t’i befasoj të gjithë

Barcelona nuk po ndalet me përforcime në sulm. Skuadra katalonase në këtë verë e transferoi Malcomin nga Bordoa, por që kërkon ende lojtarë. Barcelona dëshiron që në janar ta transferoj sulmuesin e Sportingut, Jovane Cabral, përcjell ORAinfo. Skautët e skuadrës katalonase e kanë shikuar disa herë sulmuesin e talentuar, andaj e duan transferimin e tij në afatin e dimrit./ORAinfo/

Read More »

Publikohen pamje, ja si policët rrugorë marrin ryshfet nga qytetarët për mos t’ju dhënë gjoba

Në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetuan pamje ekskluzive nga kamerat e përgjimeve të cilat janë duke u përdorur si prova për t’i gjykuar policët e trafikut. Pamjet e transmetuara për herë të parë dëshmojnë momente kur qytetarët paguajnë para dhe metoda të veçanta se si policët vendosin t’i marrin paratë herë duke i fshehur në dokumente e herë duke bërë pazare me kundërvajtësit. Video e parë e shfaqur ne emisionin e transmetuar të DNK-së dëshmon momentin ku një mërgimtar nga Danimarka paguan 40 euro tiketën te policët. Polici: Kqyre, tejkalimi i shpejtësisë nga 20 deri ne 30 kilometra në orë në vendbanim është 60 euro. Ti e ke tejkalu, 53 je ma shumë. Qytetari: O bac e di unë, shumë taman e ke ti. Polici: E çka me ba, hajt fol! Qytetari: Thash që ka mundësi me ma falë, çka me ba, hera e parë është që ndodh. Polici: Me të fal krejt s’muj se hym n’gjynah me ata që 10 në orë kanë ecë ma shumë e i kemi dënu. Qytetari: Ok Ok, në rregull është. Ti e din çka bon çka të vendos ..

Read More »

‘Çmendet’ Dhurata, publikon foto pas dushit, duket super ‘hot’

Dhurata Ahmetaj është ndër kënëgtaret më të dashura për për publikun. Ajo njihet si një femër elegante, e këtë e dëshmon në ҫdo paraqitje të saj, shkruan ORAvip. Edhe Dhurata është mjaftë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën duket se është pas dushit. E tillë, padyshim se po duket mjaftë provokative./ORAvip/

Read More »