Home / 2018 / October / 04

Daily Archives: October 4, 2018

Befason Pacolli sërish, thotë se Putini është njeri i mirë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka vlerësuar si burrë të mirë, presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Gjatë një interviste në New York, Pacolli ka thënë se populli rus është i mirë, sikurse Putini dhe Rusia një ditë do ta kuptojë se pavarësia e Kosovës, nuk i shkakton askujt dëm, raporton KTV. I pyetur se si e njeh Putinin, Pacolli ka thënë se “E njoh sepse kam punuar gjatë me rusët dhe kam respekt për popullin rus dhe e di shumë mirë se Putini është një prej këtyre njerëzve të mirë”.

Read More »

Shkurte Gashi bëhet si nuse, ja si është rregulluar sonte

Shkurte Gashi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo njihet për këngët e saj të bukura si dhe të kënduarit live, shkruan ORAinfo. Pos për këto, Shkurta karakterizohet edhe për bukurinë dhe elegancën e saj. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime të ndryshme. Sonte Shkurta është përgatit për të dalë, ndërsa është përkujdesur që të rregullohet tek frizerka për tu dukur sa me bukur… /ORAinfo/

Read More »

Berishës shënon gol në Europa Ligë

Vëllai i mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha, Veton Berisha ka shënuar sot golin e parë në ndeshjen kundër Rangers. Berisha ka shënuar në minutën e 41’të pas një kundërsulmi të Rapid Wien për të kaluar të parët në epërsi kundër skuadrës së Steven Gerard. Por, festimi i austrikëve zgjati vetëm 2 minuta pasi që në minutën e 43, Morelos shënon për të barazuar rezultatin. Ndryshe, Vetoni për dallim nga Valoni luan për Kombëtaren e Norvegjisë, kurse Valoni për atë te Kosovës.

Read More »

Ndeshja Chesea-Vidi, ja notat e lojtarëve

Chelsea ka regjistruar edhe fitoren e dytë në Ligën e Evropës. Londinezët arritën ta mposhtin skuadrën e Vidit me rezultatin 1:0. Golin e vetëm të takimit e realizoi Alvaro Morata në minutën e 70’ pas asistimit të Willian. Me këtë fitore Chelsea prinë në grupin L, me 6 pikë.

Read More »

Këshilla e Vjosa Osmanit për Kadri Veselin

Sikur Kadri Veseli të kishte i prerë në fjalët e tij, do të mund ta mbante partinë e tij bashkë kundër ndryshimeve për kufi, prandaj ai nuk mund të flas për LDK-në.Kështu i është përgjigjur deputetja Vjosa Osmani deklaratave të Kadri Veselit, se një pjesë e LDK-së e përkrahin dialogun e kryesuar nga Thaçi, dhe se mund ti bashkohen Thaçit në këtë proces. Osmani ka thënë se deklaratat e Veselit janë tërësisht irelevante për LDK, dhe se ai po të kishte fuqi vendimmarrëse do e mbante të bashkuar partinë e tij, sidomos në qëndrimin kundër ndarjes së qytetit i cili është edhe vendlindja e tij. “Kadri Veseli nuk mund të flas për LDK-në, në fakt është tërësisht irelevante për ne se çka thotë dhe çka mendon ai sepse sikur të kishte qëndrim të prerë do të mund ta mbante partinë e tij bashkë kundër ndryshimeve të kufijve dhe sidomos kundër ndryshimit të kufijve që synon ndarjen e qytetit prej nga vjen ai vet kështu që unë besoj që ai duhet ti kushtohet partisë së tij dhe krijimit të një qëndrim..

Read More »

Ngecja e njohjeve, Hoxhaj bën me gisht kah Pacolli

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministër i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka adresuar kritika ndaj ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, për punën e tij si kryediplomat i vendit. Hoxhaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se “në vitin 2018 Kosova s’kishte politikë të jashtme të mirëfilltë”. Ndonëse ka thënë se s’po e kritikon Pacollin drejtpërdrejt, Hoxhaj, dikur ministër i Jashtëm, ka vlerësuar se është fakt se “njohjet (e pavarësisë së Kosovës) kanë ngecur”. “Edhe anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare kanë ngecur”, është shprehur ai. Hoxhaj ka thënë se Pacolli nuk i ka koordinuar veprimet e tij siç duhet me presidentin dhe me kryeministrin e vendit.

Read More »

Lajm i mirë: Në këtë datë Termokosi e lëshon ngrohjen

Ngrohtorja e Prishtinës i ka përfunduar disa pjesë të punëve teknike, dhe është bërë e ditur se me 15 tetor do të fillojë sezoni i ngrohjes. Por, nga zëdhënësja e Termokosit, është thënë se Borxhi i konsumatorëve ndaj kompanisë është 17 milionë eurove, dhe për disa raste do të ngritën edhe padi. Borxhi i konsumatorëve ndaj kompanisë është 17 milionë eurove, paralajmërohen padi. Termokosi ka përfunduar pjesën dërmuese të punëve teknike, që janë të domosdoshme për një fillim të mbarë të sezonit të ri ngrohës, përderisa kanë mbetur edhe dy segmente për rehabilitimin e rrjetit të ngrohjes. Kështu ka bërë të ditur, zëdhënësja e Termokosit, Afërdita Uka e cila thotë se janë duke u bërë të gjitha përgatitjet për t’ju siguruar qytetarëve një ngrohje të mjaftueshme dhe cilësore. Ndërsa, ajo bën të ditur se Termokosi është i obliguar që të fillojë me furnizim me ngrohje nga 15 tetori, nëse kushtet klimatike janë të favorshme për furnizimin me ngrohje. Uka ka theksuar se ka konsumatorë që ka..

Read More »

Kaq shumë e ka zbukuruar Egzonën shtatzënia e dytë

Egzona Muqiqi tashmë është ndër nuset më të njohura të Kosovës. Ajo është një grua mjaftë e zonja që menaxhon me shumë sukses bizneset e saj, shkruan ORAinfo. Egzona është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto ku shfaqet e rregulluar bukur. Duket se shtatzënia e dytë e ka zbukuruar edhe me shumë Egzonën. /ORAinfo/

Read More »

Këndellet Morata, shënon super gol

Chelsea ka arritur ta shënojë golin e epërsisë ndaj skuadrës së Vidi. Londinezët kaluan në epërsi në minutën e 70’ me anë të sulmuesit spanjoll Alvaro Morata. Goli erdhi pas asistimit të pranuar nga Willian.

Read More »

Leonora shkon të Sellma, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

leonora Jakupi është një nga emrat më të komentuar në show biz-in shqiptar. Këngëtarja nga Drenica, ndonëse jo shumë aktive së fundmi me projekte muzikore, ajo është më se e pranishme me postimet e saj në rrjetet sociale, shkruan Indeksonline. Leonora si gjithmonë sjellë freski dhe stil me imazhet e saj. Se vitet kanë harruar të ndalen për të, e se ajo ka një bukuri të rrallë, shihet edhe në fotografitë e fundit të publikuara në Sellma, grimerja që është përkujdesur për pamjen e këngëtares.

Read More »