Home / 2018 / October / 11

Daily Archives: October 11, 2018

Kush do të jetë kundërkandidati i Veselit për kryetar të PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme. Ndonëse ende nuk është konfirmuar se a do të ketë kundër-kandidat kryetari aktual Kadri Veseli, gazetari Ardian Çollaku tha se Veseli nuk ka kundër-kandidat serioz. “Ditë kur është hy Kadri Veseli në PDK është ditë që do të jetë pasardhës i zotit Thaçi”, tha Çollaku. Në anën tjetër Betim Gjoshi nga PDK potencoi se nuk mund t’i humbet liderizmi Veselit dhe se ky subjekt politik nuk është fajtor që partitë tjera sipas tij nuk janë të afta ta gjejnë një lider. “Ne kem pas edhe vazhdimisht kemi brum për lider”, deklaroi Gjoshi. /21Media

Read More »

Nusja e Xhakës bën grimin më të bukur, por vëmendja është diku tjetër

Leonita Xhaka është nusja e lojtarit tashmë të njohur në botë, Granit Xhakës. Po aq e njohur dhe e dashur për publikun është edhe Leonita, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet se ka bërë një grim të bukur. Ajo që bie në sy janë vathët e saj me plot stil./ORAinfo/

Read More »

Kosova merr një lajm të keq pas fitores ndaj Maltës

Kosova ka fituar në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës me rezultat 4-1. Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë, lajmi i keq është se mesfushori kryesor Hekuran Kryeziu do të mungoj në ndeshjen e radhës kundër Ishujve Faroe, transmeton lajmi.net Ai kishte karton të verdhë nga ndeshja e kaluar dhe pas një polemike me gjyqtarin kryesor menjëherë pas golit të Muriqit është ndëshkuar përsëri gjë që e penalizon për ndeshjën e radhës. Kosova do të zhvilloj ndeshjen e radhës të dielën kundër Ishujve Faroe

Read More »

Trajneri i Kosovës flet me emocione pas ndeshjes

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë pas ndeshjes se ishte një fitore e madhe e Kosovës, të cilët sot e fituan këtë ndeshje si skuadër Challandes ka pasur fjalë të mëdha pas ndeshjes duke thënë se ka pasur mundësi të mëdha për shënim duke filluar që në pjesën e parë. “Kemi pasur shumë mundësi që të përfundonin më shpejt këtë ndeshje. Por, në pjesën e dytë ja falëm atyre golin e barazimit”. Sipas tij, Kosova megjithatë arriti ta menaxhojë këtë situatë dhe ja doli që të kthehet në lojë. “Pas u barazua 1-1, 3-4 minuta ishim jo të mirë por pas kësaj skuadra tregojë karakter, ne luajtëm lojën tonë dhe kjo është e mirë për të ardhmen tonë. Është e rëndësishme sepse fituam si skuadër dhe kjo është e rëndësishme”. Challandes ka thënë se në bankë ka lojtarë shumë të mirë sidomos në fazën defansive. “Kjo ndeshje ishte një spektakël i mirë për tifozët tonë”.

Read More »

Berisha: Jap gjithçka në fushë për Kosovën

Pas fitorës kundër Maltës është intervistuar edhe i kthyeri nga lëndimi pas 11 muajsh me Kosovën, Valon Berisha. Valon Berisha është shprehur jashtëzakonisht i gëzuar për fitoren dhe që është kthyer përsëri për të luajtur. “Jam kthyer nga lëndimi, mirëpo ndihem mirë që kam pasur mundësinë të luaj nga fillimi dhe ta jap maksimumin dhe normalisht fitorja është e rëndësishme.”, është shprehur Berisha “Ka pasur shumë interesim për ta parë ndeshjen dhe shpresoj që tifozët të jenë krenar me neve. Unë gjithmonë pres shumë nga vetja dhe besoj që ishte lojë e mirë, lojë standarde por për vetën shpresoj që do të kthehem tek forma që e kam pasur dhe saherë që më japet mundësia për Kosovën unë jap maksimumin dhe gjithçka që kam nga vetja e lë në fushë.”, ka vazhduar ai. “Më ka pëlqyer atmosfera edhe kundër Ishujve Faroe në stadium dhe kam dashur të jem pjesë e lojës, por lëndimet e bëjnë të vetën, por ndihem mirë që jam kthyer.”, ka përfunduar mesfushori i Lazios.

Read More »

Ndeshja Kosovë-Maltë, ky është lojtari i ndeshjes

Kosova ka shënuar fitore bindëse ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar 3 me 1 ndaj Maltës, duke përforcuar edhe më shumë pozitën e parë në Grupin D, Lojtari më i mirë i ndeshjes Kosovë – Maltë, ishte Benjamin Kololli, që shënoi dy gola në ndeshje, duke marr notën 8.8, raporton “lajmi.net”. Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte mesfushori i Maltës, Mifsud, që u ndëshkua me karton të kuq në ndeshje, ndërsa mori vlerësimin 5.0. Më poshtë mund t’i shikoni notat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës.

Read More »

Alarm: Kaq njerëz humbin jetën në Kosovë nga droga

Në vitin 2017 në Kosovë kanë humbur jetën 80 persona nga droga. Kërkohet seancë e jashtëzakonshme. Substancat narkotike, nuk janë diçka e panjohur për qytetaret Kosovës. Madje droga është duke gjetur përdorim goxha të madh, sidomos nga rinia. E kjo ka tërhequr vëmendjen e Avokatit të Popullit, që është duke bërë një hetim në lidhje me pasojat që po shkakton droga tek qytetarët e Kosovës. Rezultat nuk janë aspak të mira. Mbi bazën e të dhënave, që janë të verifikueshme vitin e kaluar kemi pas mbi 80 rastehumbjes se jetërave nga mbi doza. Për vitin 2018 ende nuk janë përpunuar të gjitha të dhënat. Por, një statistikë për rajonin e Gjilanit për tre mujorin e parë duket shumë shqetësuese. Në regjionin e Gjilanit në tremujorin e parë ka pas 5 rastet të humbjes se jetës prej ovedrozës, është zonë e kufirit.. ekzistojnë dyshime se importohet një drogë sintetike prej Serbisë.

Read More »

Leonora me shoqëri po e përcjellë ndeshjen nga stadiumi, befason me mënyrën e veshjes

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi është ndër personat më të dashura për publikun tonë. Ajo pos për këngët e saj, shquhet edhe për elegancën në ҫdo paraqitje, shkruan ORAinfo. Ajo është aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet ku zakonisht shfaqet me pamje tejet elegante. E sonte ajo ka shkuar në Stadium për ta parë nga afër ndeshjes mes Kosovës dhe Maltës. Me këtë rast ajo është veshur me stil sportiv./ORAinfo/

Read More »

Teuta rregullohet e bëhet e bukur sonte, por bën foto në mënyrë të ҫuditshme

Teuta Krasniqi përveçse një aktore që shquhet për talentin e lindur, ajo shquhet edhe për bukurinë që ka. Një femër që u citua shpesh për bukuri, Teuta preferon që në të shumtën e herëve të shfaqet natyrale, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet se ka pozuar në një formë të ҫuditshme./ORAinfo/

Read More »