Home / 2018 / October / 12

Daily Archives: October 12, 2018

Dafina publikon skena të nxehta nga videoklipi i ri

Dafina Zeqiri ka ditë që ka paralajmëruar një projekt të ri muzikor. Edhe pse nuk e ka treguar ende datën e publikimit të këngës, këngëtarja ka ndarë me ndjekësit disa imazhe nga xhirimet e klipi, shkruan lajmi.net. Në bazë të fotografive që ka postuar në rrjete sociale, Dafina ka bërë të ditur që titulli i këngës është “Kurgjo nuk kallxojna”. Ajo vjen tërheqëse në klipin e ri, rrethuar me djem e vajza, por çfarë ka përgatitur mbetet të shihet ditëve në vijim. Kujtojmë që projekti i fundit nga Dafina është “Kalon”, në duet me reperin Lumi B.

Read More »

Andrra sapo doli nga frizerka, do ta ‘shkri’ Sinanin me këtë pamje

Andrra Destani është bashkëshortja e këngëtarit të njohur shqiptar, Sinan Hoxhës. Ata kanë një djalë të quajtur Ansi dhe gjithmonë shfaqen si një familje shumë e lumtur, shkruan ORAinfo. Andrra tashmë është shumë e njohur për publikun dhe bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet se është rregulluar dhe po duket shumë bukur./ORAinfo/

Read More »

Pasi u bë nënë, diҫka e pabesueshme ndodhi me fytyrën e Xhensilës

Xhensila Myrtezaj është këngëtarja më e dashur për publikun si atë të Kosovës, ashtu edhe të Shqipërisë. Ajo është e njohur për këngët e saj të suksesshme si dhe për bukurinë dhe stilin e saj, shkruan ORAinfo. Xhensila është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Tashmë ajo është bërë nënë e një vajze, e kjo e ka bërë që ajo të jetë edhe më e kujdesshme. E duket se nuk po ka shumë kohë të kujdeset për vetën, pasi në shumicën e rasteve po poston foto ku shihet pa grim./ORAinfo/

Read More »

Ndeshja Belgjika-Zvicra, dramë e vërtetë

Belgjika ka mposhtur Zvicrën me rezultatin 2:1. Pjesa e parë përfundoi pa gola, me pak raste për shënim të golit. Në pjesën e dytë, ishin belgët që kaluan të parët ne ëprsi me anë të anëtarit të Manchester United, Romelu Lukaku (58’). Reagimi i helvetikëve erdhi në minutën e 76’ kur me anë të Gavrinovic barazuan shifrat në 1:1. Kjo nuk ishte e tëra, pasi ishte përsëri Lukaku, i cili në minutën e 85’ shënoi për 2:1, gol ky që siguroi fitoren e Belgjikës. Kësisoj, Belgjika pozicionohet në vendin e parë të grupit të 2-të, Liga A, me gjashtë pikë në total. Zvicra është ndjekëse në pozitën e dytë, me tri pikë të grumbulluara.

Read More »

U kry, Henry trajner i Monacos

Thierry Henry, legjenda e Arsenal, duket se është afër një kapitulli të ri në karrierën e tij. Kësaj radhe jo si lojtar, por po mendon të rikthehet si trajner. Pas një kohe të kaluar si zëvendës trajner i Kombëtares së Belgjikës, Thierry Henry është afër nënshkrimit me Monacon, për tu emëruar si trajner. Sipas “L’equipe”, francezi ka arritur marrëveshje tre vjeçare me klubin e Monacos dhe gjithçka do të mbyllet të shtunën. Henry gjithashtu ka mbrojtur ngjyrat e Monacos prej vitit 1993-1999.

Read More »

Lajm shumë i keq për Liverpoolin

Ylli i Liverpoolit dhe i Egjipti e ka pësuar një lëndim në minutën e 88’ në ndeshjen mes Egjiptit dhe Svazilandës në kuadër të kualifikimeve të Grupit J në Kupën e Afrikës. Salah shënoi një supergol nga korneri, që ishte goli i katërt dhe i fundit për Kombëtaren e Egjiptit në fitoren 4-1 ndaj Svazilandës, transmeton Gazeta Express. Ky ishte goli i parë pas katër ndeshjeve pa shënuar për Salahun. Asistenti i trajneri të Egjiptit ka thënë se Salahu ka pësuar zgjatje të muskulit, dhe pritet t’iu nënshtrohet testeve të tjera mjekësore për ta zbuluar konkretisht problemin.

Read More »

Buxhovi: LDK e ka ngritur në fron Hashim Thaçin

Njëri ndër themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, njëherësh kritik i ashpër i saj, e ka fajësuar këtë parti, duke thënë se politika e saj e gabuar e ka ngritur në fron presidentin aktual Hashim Thaçi, i cili tash po ngre tema të çuditshme kundër kushtetuese. Buxhovi ka thënë se LDK-ja pasluftës nuk ka qenë në gjendje të transformohet nga një lëvizje politike në parti politike. “Kam qenë kritik ndaj sjelljes së LDK-së si parti politike nga fillimet, pra nga koha e vendosjes së protektoratit, kur kjo parti, bashkë me të tjerat, është futur në jetën parlamentare në përputhje me rrethanat që ka krijuar rezoluta 1244 e KS të OKB-së, ngaqë LDK nuk ia ka dalë që të transformohet nga Lëvizja Politike, siç ishte nga themelimi e deri më 12 qershor 1999, në parti politike, që duhet të garojë në jetën parlamentare dhe të sillet në përputhje me përgjegjësitë që diktojnë këto rrethana”, ka thënë Buxhovi. Kritikat e tij janë edhe për kohën sa ishte gjallë lideri historik i LD..

Read More »

Lajmërohet Vesa Luma, nuk do ta besoni sa shumë ka ndryshuar

Këto ditë ajo erdhi për një vizitë në Prishtinë. Vesa Luma, e cila tashmë jeton dhe vepron në Zelandë të Re, është goxha aktive në rrjete sociale, ku vazhdimisht publikon imazhe të reja, shkruan lajmi.net. Më të shpeshtat janë fotografitë që këngëtarja sjell me djalin Lianin dhe bashkëshortin, reperin Big Basta. Së fundi, ajo ndau një imazh ku shihet bashkë me Bastën teksa po i dhuronin një puthje djalit të tyre. “E bekuar”, ka shkruar ajo mbi fotografi, në të cilën tregon se është e lumtur përkrah dy personave më të dashur të saj.

Read More »

Deputeti i LDK-së tregon sa vota i kanë për rrëzimin e Qeverisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka thënë se opozita i ka 57 deputetë të gatshëm për rrëzimin e qeverisë. Ai në RTV Dukagjini ka thënë se opozita mbetet e unifikuar sa i përket iniciativës për rrëzimin e qeverisë. “Deri më tani i kemi vetëm 57 deputetë të deklaruar që mbështesin idenë se kurdo që do të hidhet mocioni në votim ata do ta mbështesin rrëzimin e kësaj qeverie”. Deputeti opozitar ka thënë se opozita është në vazhdimësi e interesuar për të siguruar mbështetje edhe nga deputetë të partive që janë momentalisht në qeverisje. “Jemi në tentim për të krijuar një grup më të gjerë, që të bindim edhe deputetë nga grupet parlamentare të mazhorancës, sepse nuk shkohet tutje me këtë logjikë dhe me këtë mënyrë të punës”, deklaroi ai. Zemaj ka thënë se institucionet e Kosovës kanë humbur legjitimitetin dhe shkuarja e vendit në zgjedhje është e domosdoshme. “Interesi primar, parësor dhe imediat i vendit është shkuarja në zgjedhje dhe kthimi i legjitimitetit..

Read More »

Tianin e zë gjumi, Patrisi bën një veprim shumë emocionues kur e sheh

Tuna është ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Ajo tashmë është nënë e një djali i cili është një fëmijë shumë simpatik, shkruan ORAinfo. Tuna është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet e që shumica kanë të bëjnë me djalin e saj. Mjaftë aktiv është edhe Patrisi i cili sot ka publikuar një foto të Tianit të cilin e ka zënë gjumi./ORAinfo/

Read More »