Home / 2018 / November / 05

Daily Archives: November 5, 2018

Përkeqësohet cilësia e ajrit në Prishtinë

Ka filluar të përkeqësohet cilësia e ajrit në Prishtinë. Kjo po ndodh pas uljeve të temperaturave kur edhe fillon ngrohja më lëndë të ndryshme dhe me qymyr. Me uljen e temperaturave në Kosovë, cilësia e ajrit në kryeqytet është përkeqësuar. Teksa i afrohemi orëve të mesnatës, Prishtina gjindet përsëri në mesin e 10 vendeve me ajrin më të ndotur në botë, raporton lajmi net. Momentalisht, ndotja e ajrit shënon nivelin prej 149 PPm. Lidhur me të njëjtën çështje, nga institucionet përkatëse është paralajmëruar se do të ndalohet përdorimi i thëngjillit si lëndë djegëse për ngrohje. Kujtojmë se vitin e kaluar Prishtina e kishte gjetur veten në vendin e parë në botë për ndotjen e ajrit. Matja e cilësisë së ajrit bëhet nga instrumentet e vendosura nga ambasada amerikane.

Read More »

Teuta tregon vendin interesant ku e takoi Adonisin për herë të parë

Është më e popullarizuara ndër aktoret vendore. Aktorja Teuta Krasniqi është e ftuara e radhës në emisionin “NIN”, Përveç karrierës së saj si aktore, ajo foli edhe për jetën e saj private.Teuta tregoi historinë e saj të dashurisë me Adonisin, duke treguar se si u takuan dhe për herë të parë “Sdi çka kam bërë pa Adonisin gjithë jetën time” u shpreh Teuta. Ndërsa me Adonisin, Teuta ka treguar se është takuar për herë të parë me Adonisin në një sallon flokësh, ku aty ka kuptuar se ai ishte trajner fitnesi, dhe më pas po tek ai ajo shkoi të stërvitej./Blic/

Read More »

Engji mbushet dukat, do t’i donte çdo nuse

Engjellusha Salihu hyri në botën e këngës popullore dhe ka përshtatur edhe stilin e saj për këtë treg. Vajza e Shyhretës si duket ka ‘goditur’ në zhanrin më fitimpruës në Kosovë, përcjell ORAinfo. E kjo po shihet edhe në veshjen e saj. Ndonëse nuk e ka titullin ‘nuse’ për të mbajtur stoli nga ari, Engji sonte është mbushur me të tillë. Në një fotografi nga dasma ajo duket kaq e bukur por në sy bie dukati që vënë ajo. /ORAinfo/

Read More »

Gattuso flet për lëndimin e Higuainit

Lëndimi i Gonzalo Higuain në ndeshjen e mbrëmshme kundër Udineses ka shqetësuar rosonerët. Ata tashmë kanë sytë nga Higuain dhe presin që mos të munogojë në derbin kundër Juventusit. Trajneri i Milan, Gennaro Gasttuso thotë se Gonzalo Higuain do ti kontrollohet gjendja në ditët në vijim por shpresojnë se nuk është serioze. Sulmuesi u lëndua në ndeshjen kundër Udineses dhe kuqezinjtë përballen me Real Betisin dhe Juventusin këtë javë. “Nuk është koincidencë që ne i japim pushim lojtarëve që të rikuperohen pas ndeshjeve, por shumica e tyre janë këtu në Milanello duke u trajtuar”, ka thënë Gattuso për Milan Tv. “Pipita do të trajtohet në ditët në vazhdim dhe ne shpresojmë se nuk është serioze. Franck (Kessie) është pak në dhimbje por është normale kur luan shpesh. Ai është në dyshim por mund të luaj me dhimbje”. “Ne shpresojmë që Hakan Calhanoglu dhe [Davide] Calabria, sepse ata janë lojtarë shumë të rëndësishëm për ne dhe ne duhet ti mbushim bateritë pasi që kemi dy ndeshje të rënd..

Read More »

Inter thyen një rekord për ndeshjen e nesërme kundër Barcelonës

Interi njofton përfitimet rekord për ndeshjen ndaj Barçës, është fitimi më i madh në histori nga një ekip italian. Inter ka thyer rekord në Itali për fitime në një ndeshje të Ligës së Kampionëve. Klubi italian ka njoftuar për fitimin më të lartë në histori të një klubi italian në lidhje me një ndeshje futbolli. Nerazzurrët janë nikoqir të Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për Grupin B në Ligën e Kampionëve. Ndeshja në mes të Interi dhe Barcelonës është paraparë të zhvillohet në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 21:00. Stadiumi në të cilin i zhvillon ndeshjet si vendas Inter, ka një kapacitet prej 80,018 vendesh. Sipas mediave italiane, Interi ka arritur t’i shes të gjitha biletat dhe në këtë ndeshje stadiumi do të jetë i stërmbushur. Përveç kësaj, zikaltrit kanë arritur përfitime rekord nga shitja e biletave dhe sipas tyre këto përfitime janë më të lartat në histori nga një ekip italian. “Me mbi 5.8 milionë euro, ndeshja e nesërme Inter-Barça do të shënojë fitimin më të lartë në..

Read More »

Ish-e dashura e Neymarit reklamon gjoksin bombastik (Foto)

Modelja e njohur serbe, Soraja Vulevic vijon të mahnitë në rrjetet sociale, veçanërisht në Instagram, ku është shumë aktive. Së fundi ajo ka postuar një sërë fotosh “selfie”, ku nxjerr në pah format e saj mjaft të bëshme, që nuk kanë kaluar pa u komplimentuar nga fansat. Soraja u bë …

Read More »

7 mënyra për ta zgjidhur problemin e pagjumësisë

7 mënyra për ta zgjidhur problemin e pagjumësisë

humë njerëz ankohen se kanë probleme me pagjumësinë. Arsyet e këtij problemi mund të jenë të ndryshme, por këto shtatë ide mund të ju ndihmojnë që ta zgjidhni këtë problem. Rregullojeni dhomën e gjumit Dhoma e gjumit është për të fjetur, prandaj mos e përdorni atë si dhomë të ndejës. …

Read More »

Victoria Beckham shpenzime të çmenduar për djalin e saj Romeon

Victoria dhe David Beckhan dihet tashmë që janë një çift i konsoliduar, të cilët nuk janë të përqendruar vetëm tek fama e tyre, por i kushtojnë një vëmendje shumë të madhe edhe familjes, veçanërisht fëmijëve. Kësaj here vëmendja është tek Romeo, djali i tyre, të cilit i pëlqen shumë tenisi. 16 vjeçari ka kohë që trajnohet, por prindërit e tij janë përpjekur që t’ia bëjnë gjërat edhe më të lehta duke i mundësuar një fushë tenisi prej 30 mijë paundësh në shtëpinë e tyre në Costwold, një shtëpi luksoze kjo e cila kushton 6 milion paund. Victoria dëshiron që djali i saj Romeo të ndjekë rrugën e babait, mbi të gjithë të arrijë suksesin e tij duke u shndërruar në “Beckhamin e Tenisit”. J.K The post Victoria Beckham shpenzime të çmenduar për djalin e saj Romeon appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Leartës s’ka kush që ia kalon sonte, e ‘tranoi’ edhe Shyhretën

Learta Jakupi është ‘nusja’ më e preferuar e shumë prej fansave të muzikës popullore. Herë pas here, Learta shfaqet me frizura të ndryshme që preferohen e janë shumë aktuale, përcjell ORAinfo. Por, gjithmonë Learta merr vëmendje nga ndjekësit e shumtë. Sot ajo erdhi me një pamje befasuese saqë e ‘shkriu’ edhe Shyhretën./ORAinfo/

Read More »