Home / 2018 / November / 07

Daily Archives: November 7, 2018

Milaim Zeka i përgjigjet Jakup Krasniqit: Ai duhet të me falënderoj…

Milaim Zeka i është përgjigjur deklaratave të Jakup Krasniqit i cili ka thënë se është penduar qe e ka pranuar në parti deputetin Zeka. Deputeti i Nismës Milaim Zeka në Televizionin 7 ka thënë se do Nisma dhe Jakup Krasniqi duhet ta falënderojnë që është pjesë e tyre, pasi siç thotë ai Nisma është ngritur nga votat e tij. “ Nisma është rritur nga votat e mija. Nisma për hirë të votave të ka marr edhe qindra euro në KQZ”, ka thënë ai. Zeka ka thënë se Jakup Krasniqi ka gabuar që ka thënë se është pishman për mundësin që ia kanë dhënë për te hyrë në Nisma. “ Nuk është korrekte ajo çka ka thënë Krasniqi. Për mua janë fjalë të pa matura dhe nuk di si ka mundur të më thotë atë”.

Read More »

A ka datë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare, flet këshilltari i Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen të enjten (nesër) në Bruksel. Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku nesër pritet të zhvillohet takimi në nivel presidentësh ka deklaruar për Radio Televizionin e Kosovës se në këtë takim do të diskutohet për modalitete e një marrëveshje përfundimtare në mes Kosovës dhe Serbisë. Raundi i katërt i besimeve në Bruksel që do të zhvillohet në nivel të presidenteve, sipas Çollakut do të diskutohet për marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe obliguese, e cila do të mbrojë interesin nacional të Kosovës dhe shqiptarëve të Luginës. Në një lindje direkte nga Brukseli, Çollaku tha për RTK3 se formati i këtij takimi do të jetë i njëjtë dhe sipas tij pritet që nga ky takim të shënohet progres për rrumbullakimin e një marrëveshje përfundimtare. “Ne jemi duke biseduar për një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe obliguese, e cila në vetvete do të përmbajë të gjitha çështjet e hapura dhe..

Read More »

Fitojnë Reali, City dhe Bayerni

Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munich kanë shënuar fitoret e radhës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Kampioni në fuqi Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët. fitore të thellë ka shënuar edhe Manchester City. Skuadra angleze nuk ka treguar aspak mëshirë kundër Shakhtar Donetsk, të cilët i mposhti 6:0 në ndeshjen e vlefshme të grupit F. Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Bayern Munich në grupin E, që mposhti 2:0 AEK. Në ndeshjet tjera të zhvilluara në këtë orar, Benfica ka luajtur 1:1 me Ajaxin, ndërsa Lyon 2:2 me Hoffenheim. /ORAinfo/

Read More »

Nuk do të besoni, ky person ia menaxhon llogarinë Thaçit në Twitter

Llogaria në Twitter e presidentit Thaçi menaxhohet nga një person i besushem i tij. Petrit Selimi, shefi i fondacionit të Sfidave të Mileniumit (MCC) në Kosovë, duket se lidhjet me njerëzit që dikur i bashkonte partia, PDK-ja, i ka ende të forta. Si anëtar i PDK-së, derisa ushtronte poste në institucione qeveritare, Selimi ishte shumë i zëshëm në mbrojte të shefave të tij, gjegjësisht të Hashim Thaçit kur ky i fundit udhëhiqte me PDK-në e me Qeverinë. E një postim i fundit në Twitter dëshmon se Selimi lidhjet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, i ka ende shumë ngushta – kjo për faktin se, pa dashje, ai zbuloi se ia shkruan edhe postimet presidentit, pavarësisht se zyrtarisht s’është pjesë e kabinetit të tij. Një ditë para takimit në Bruksel me Thaçit e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, Selimi ka shkruar postimin e destinuar për llogarinë zyrtare të Thaçit në Twitter, gabimisht në llogarinë e vet, po në rrjetin social Twitter, raporton Koha.net. “Në rrugë për në Bruksel për ..

Read More »

Këngëtarja shqiptare që iu prek me këngën kushtuar martesës së vajzave

Edhe pse kohërat kanë ndryshuar martesa e vajzave si proces i largimit nga shtëpia ku kan lindur vazhdon të jetë nië qeshtje e ndjeshme për prinderit,shkruan Kosova Post. Janë shkruar e kënduar me mija këngë të llojit të tillë, ndërsa së fundi këngëtarja e mirënjohur Saranda Krasniqi, ka përpunuar një këngë të Medës me titullin “Qika jem” e cila i dedikohet vajzave që janë të pragë të martesës. Performaca e Krasniqi është pëlqyer mjaftë shumë nga publiku, derisa ka marr 1.4 milion klikime në faqen e saj zyrtare aty ku edhe është e publikuar videoja. Më poshtë gjeni linkun e këngës nga Saranda Krasniqi: Ju pershendes te gjithve me kengen " Qika jem"Nje tekst i mrekullueshem, prandaj nuk munda pa e kendu dhe me nda me juve adhurues dhe miqte e mi. Публикувахте от Saranda Krasniqi в Събота, 11 февруари 2017 г.

Read More »

Leonita bëhet si arabe, shikojeni si është rregulluar!

Leonita Xhaka është nusja e lojtarit tashmë të njohur në botë, Granit Xhakës. Po aq e njohur dhe e dashur për publikun është edhe Leonita, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e rregulluar si femrat arabe. Me një grim të lehtë ajo po duket super joshëse. /ORAinfo/

Read More »

Ramos bën ndërhyrje të ashpër, ja ҫfarë ndodhi pastaj

Ramos ka bërë një ndërhyrje të ashpër sonte. Mënyra se si ai i lëndon kundërshtarët shkon pa u vërejtur as nga gjyqtarët e ndeshjeve dhe e tillë ishte edhe kjo e sotmja. Ai kur po zhvillohej minuta e 30’të e ndeshjes, godet më bërryl Milan Havel. Për më shumë shikojeni vet këtë ndërhyrje të Ramos.

Read More »

Ronaldo ‘bombardon’ porten e ish-klubit qe e bëri yll

Me golin e Cristiano Ronaldos, Juventus ka kaluar në epërsi kundër Manchester Unitedit në kuadër të Ligës së Kampionëve. ‘Zonja e Vjetër’ po avancon 1:0 ndaj Mancheser United në ‘Allianz Arena’. Është Cristiano Ronaldo që ka shënuar super-gol për Juventusin, në minutën e 65’, pas një asistimi të pranuar nga Bonucci. Sweet mother of god @Cristiano pic.twitter.com/i0YtsJuKSL — Couch Correspondent (@notkerouac) November 7, 2018

Read More »