Home / 2018 / November / 08

Daily Archives: November 8, 2018

Liberalizimi i vizave, kjo është deklarata e fundit e ambasadorit gjerman dhe atij francez

Ambasadori gjerman Christian Heldt dhe ai francez, Didier Chamberka folur sot rreth procesit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas tyre, liberalizimi i vizave do të ndodhë, ndonëse për këtë nuk japin datë. Dy ambasadorët kanë thënë se e gjithë çështja e liberalizimit të vizave tashmë është vetëm proces i cili duhet patjetër që të kalojë në të gjitha shtyllat. “Unë jam pyetur që në maj, nëse liberalizimi i vizave do të ndodhë shpejtë dhe kam thënë, po, jam plotë shpresë. Mund vetëm të shpreh shpresën time, sepse nuk e di kur do të ndodhë. Njerëzit shpesh tentojnë të nxirrnin nga ne një afat kohor, por ky nuk është vendim i yni, ne nuk jemi Këshilli”, ka thënë ambasadori gjerman, Christian Heldt. Të pyetur se a do të ndodhë liberalizimi, ambasadori francez, Didier Chabert ka reaguar duke thënë se “ashtu diçka”. “Mendoj se duhet kaluar një rrugë, dhe rruga gjithmonë kalohet vetëm nëse nuk e ndryshoni atë. Evropa është e vetëdijshme për liberalizimin e vizave për ..

Read More »

Ja çfarë temperaturash na presin ditën e premte

Edhe të premten mbi vendin tonë do të mbaj mot kryesisht me diell. Institutit Hidrometeorologjik në Kosovës ka bërë të ditur se, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. “Në viset malore temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK’së. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

Read More »

Mihrije Braha flet për herë të parë për vjehrritë e saj, e papritur çka thotë

Mihrije Braha ka folur për herë të parë për raportin që ka me vjehrritë e saj. Këngëtarja, Mihrije Braha ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “Mirage”, ku ka rrëfyer shumë të pathëna rreth jetës së saj. Braha rrëfen edhe momente prekëse teksa flet për dy shtatzënitë e dështuara. Këto dhe shumë gjëra të tjera rreth Mihrijes mund t’i mësoni në intervistën e mëposhtme. Nga ana tjetër, ajo ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor për fansat. Ajo po ashtu flet për raportin që ka me prindërit e Naimit dhe si e pritën ata si nusen e tyre në shtëpi.

Read More »

Hazan veshi një fustan interesant në fejesën e saj, një nuse kaq e bukur

‘Hazan’ i ka dhënë fund beqarisë së saj në një ceremoni private por të organizuar mjaft mirë. Aktorja e famshme u bë emër edhe në publikun kosovar përmes rolit të saj të Hazan, në serialin “Fazilet hanim ve kizlari”, përcjell ORAinfo. Para shumë fansave të saj, ajo sot dha lajmin e fejesës me këngëtarin turk, Baris Yurtcu. veshi një fustan interesant në fejesën e saj, një nuse kaq e bukur Deniz Baysal edhe në jetën reale është një femër me shumë shije e me një trup të tonifikuar. Për fejesën e saj ka zgjedhur një fustan të thjeshtë por shumë të bukur. Për më shumë shikoni këto fotografi të aktores./ORAinfo/

Read More »

A i ka bërë operacion buzët Engji, kjo foto e tregon

Engji u bë e famshme e kjo falë nënës së saj. Por megjithatë ajo tanimë ka fasnat e saj që e presin me padurim të publikojë këngë të reja, përcjell ORAinfo. Vajza e Shyhretës hyri në një trego shumë fitimpurës por që duhet edhe pamja e jashtem për të pasur sukses. Në një fototgrafi ku Engji në fokus ka vënë buzët e saj të fryr. Po se a ka ndonjë ndërhyrje Engji këtë nuk e ka treguar asnjëherë. /ORAinfo/

Read More »

Milani vetëm barazim ndaj Real Betisit, rrezikon kualifikimin

Real Betis dhe Milan janë ndarë baras 1:1 në kuadër të ndeshjes së Europa Leagues. Në kuadër të ndeshjes së katërt të fazës së grupeve në Europa League, Real Betisi ka qenë sonte nikoqir i Milanit. Në ndeshjen e zhvilluar në ”Benito Villamarin”, Milani ka barazuar me Betisin sonte. Skuadra e Gennaro Gattussos e ka rrezikuar kualfiikimin tutje duke barazuar, 1-1 me spanjollët, transmeton indeksonline. Ndeshjen më e mirë e filluan vendasit, të cilët shënuan përmes Giovani Lo Celso në minutën e 12-të. Ndërsa, me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 62-të, Suso barazoi shifrat në 1-1 dhe për rezultatin final të takimit. Pas 4 ndeshjeve të zhvilluara, Milani bie në vendin e tretë, ndërsa Betisi mbetet në vendine parë me 8 pikë. E gjithë kjo pas fitores së Olympiacosit, 5-1 ndaj Dudelanges.

Read More »

Arsenal – Sporting, ndeshja përfundon me rezultat të papritur a

Arsenali dhe Sporting janë ndarë baraz 0:0 në kuadër të Europa League. Ekipi i Unai Emery ka vazhduar serinë pa humbje që nga muaji shtator derisa sonte e priti Sportingun në Emirates Stadium për ndeshjen e katër të Europa Ligë në kuadër te Grupit E. Sportingu në këtë ndeshje luajti shumë ashpër saqë lëndoi dy lojtarë të Arsenalit, (Welbeck dhe Liststenier) dhe një lojtar u ndëshkua me të kuq, ish mbrojtësi i Barcelonës, Matthiue. Pjesa e parë ishte një pjesë shumë e mirë për Arsenalin të cilët e dominuan atë që nga fillimi i saj. Por, kjo ndeshje u karakterizua edhe më shumë ndërhyrje, sidomos nga lojtarët e Sportingut. Në minutën e 29’të, Danny Welbeck detyrohet që të del nga ndeshja për shkak të një lëndimi të tmerrshëm që mori. Ky lëndim i demoralizoi në njëfarë forme lojtarët e Arsenalit, edhe pse Aubameyang pati disa raste të mira për shënim gjatë kësaj pjese sidomos në fund të pjesës së parë. Në pjesën e dytë Arsenali prapë vazhdoi që të sulmoi. Raste për të shënuar gol ..

Read More »

Egzona na prezanton me nënën e saj, kjo e fundit befason me kompletet qe ka veshur

Egzona Muqiqi po pret të bëhet nënë për herë të dytë. Por edhe gjatë shtatzënisë, Egzona nuk po iu ndahet fustanave elegante e veshjeve të nuserisë, përcjell ORAinfo. Pranë saj po i qëndrojnë e gjithë familja të cilët po i presin me padurim lindjen e binjakëve. Mirëpo në këtë fotografi Egzona na prezantuar edhe me nënën e saj, e cila elegancën duket se ia ka trashguar edhe të bijës. Për më shumë shikoni këtë fotografi nënë e bijë./ORAinfo/

Read More »

Lëndim i tmerrshëm i ndodh në fushë Welbeck

Një lëndim shumë i rëndë që ka shqetësuar edhe lojëtarët e tjerë në fushë i ka ndodhur Danny Welbeck. Ai ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Sportingut. Sulmuesi anglez ka thyer këmbën dhe pamjet duken vërtetë të rënda, shkruan lajmi.net. Lëndimi i tij erdhi kur po luhej minuta e 26’ e takimit. Shpresojmë që Welbeck ta kalojë me lehtësi këtë lëndim që në pamje duket i rëndë. Shikoni pamjet:

Read More »

Suso nuk është normal, i shënon super gol Real Betisit

Milan ka barazuar rezultatin ndaj Real Betis në kuadër të Europa League. Djelmoshat e Gennaro Gattusos kanë arritur të barazojnë rezultatin në minutën e 62’ të takimit. Ishte anësori Suso ai i cili realizoi golin e barazimit. Mbetën edhe 30 minuta lojë deri në fund të takimit. Ky është goli i Suso:

Read More »