Home / 2018 / November / 13

Daily Archives: November 13, 2018

Forma e fytyrës tregon homoseksualitetin

Një studim ka zbuluar se në bazë të fytyrës së mashkullit, mund të zbulohet nëse ai është homoseksual apo jo. Studimi zbulon se një numër i madh i njerëzve shpesh vlerëson gabimisht nëse një mashkull është apo nuk është homoseksual, pasi që homoseksualët shpesh kanë vija “më mashkullore” të fytyrës …

Read More »

Rexhep Selimi e quan të rrezikshëm takimin Thaçi- Putin

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se Kosova do ta paguajë shtrenjtë takimin e presidentit Hashim Thaçi me atë të Rusisë, Vladimir Putinin. Aka quajtur shumë shqetësues takimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me atë të Rusisë Vladimir Putinin. Paralajmëron se Kosova do ta paguajë shtrenjtë këtë veprim të Thaçit. Thotë se Putini është presidenti rus më anti-shqiptar. “Nuk është dashtë me u taku me një njeri që po vazhdon të mbajë qëndrim armiqësor ndaj Kosovës’, tha Selimi në intervistë në T7. “Takimi i Thaçit me Putinin për mua dhe qytetarët është shqetësues’, tha Selimi. “Putini është armik i Kosovës”, shtoi ai. Deputeti i VV’së thotë se nuk e di si por është i sigurt se Kosova do ta paguajë shumë shtrenjtë vendi një takim të tillë që ndodhi ditë më parë në Paris. “Do ta paguajmë shumë shtrenjtë këtë takim”, tha Selimi. Tha se Putinin është lehtë për ta takuar, mjafton të ketë interes Rusia. “Kur kemi dashtë kemi mujt me taku Putinin. Mjafton të jeni intere..

Read More »

Këngëtari i njohur nxjerrë pamje të Adelina Tahirit me bashkëshortin e saj

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Një nga çiftet më të përfolura të shoë biz-it shqiptar është Adelina Tahiri dhe bashkëshorti i saj maqedonas, Serjozha Markov. Dyshja deri pas lindjes së djalit nuk u shfaqën së bashku, gjë që ky gjest u kritikua mjaftë shumë. Por, tani dyshja shfaqen me imazhe, ndonëse të rralla, shkruan Indeksonline. Është aktori dhe prezantuesi shqiptar, Ermal Mamaqi ai që sot ka postuar një fotografi ku shihet me çiftin duke darkuar. Ku këta të fundit duken tejet të lumtur në krahët e njëri-tjetrit, teksa s’ka shumë kohë që janë bërë prindër të një djali.

Read More »

Skillzat përsëri bashkë

Skillzat kthehen prap… Dyshja që në skenën tonë muzikore janë bërë të njohur si grupi shumë i suksesshëm, Skillz, janë bërë përsëri bashkë. Mirëpo, pas kalimit në Babastars dhe pas disa probleme që kishin në grup, dyshja kanë ndarë rrugët mes tyre. Megjithatë, Gazeta Express ka siguruar një fotografi ku …

Read More »