Home / 2018 / November / 16

Daily Archives: November 16, 2018

Vjen lajmi i fundit: Kjo është gjendja shëndetësore e ambasadores turke

Sonte në Mramor ndodhi një aksident që përfundoj me tri humbje jete. Nga po ky aksident është lënduar edhe ambasadorja e Turqisë, Kivilcim Kiliç, e cila gjendet ende në QKUK për trajtim. Pranë kilinikës Emergjente aktualisht janë duke qëndruar vetura diplomatike, polici. Kurse, sigurimi i QKUK’së e ka bllokuar tërë hyrjen në emergjencë. Pak më herët për gjendjen e ambasadores turke ka folur deputeti turk Fikrim Damka, i cili edhe ka thënë se gjendja shëndetësores Kiliç është stabile. “Gjendjen e ka stabile” tha para mediave Damka. “Ende gjendet ne spital dhe pritet qe ne vijim t’i behet edhe një CT abdominale”, ka thënë për Bajgora. Është mësuar se personat që humbën jetën në këtë aksident janë të familjes Shala; Agron Shala, 22 vjeç, Arife Shala, 88 vjeç dhe Elfete Rashiti, 65 vjeç. Në gjendje kritike është edhe Osman Shala, 65 vjeç, i lënduari tjetër nga ky aksident.

Read More »

Zbulohet edhe një fakt tjetër rreth tre persona që humbën jetën sonte në aksident

Aksidenti i sontëm në Mramor la pa shenja jete tre persona. Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka treguar se tre personat që humbën jetën janë nga Gjilani. Ai me këtë rast ka shprehur ngushëllime për familjen që ka humbur anëtarët. “Me trishtim e mora lajmin nga mediat për humbjen e jetës së tre bashkëqytetarëve të mi nga Poneshi i Gjilanit në aksidentin që ndodhi në orët e mbrëmjes në magjistralen Prishtinë-Gjilan. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Shala për humbjen e më të dashurve të tyre. Zoti ua lehtësoftë dhembjen”, ka shkruar Haziri.

Read More »

Ambasadorja turke në gjendje të rëndë, duhet të dërgohet për shërim jashtë Kosovës

Ambasadorja turke duket se është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ajo ka katër brinjë të thyera. Këtë e ka konfirmuar edhe mjeku kujdestar, Avdush Bajgora. “Ambasadoren e kam pranuar unë si shef i ekipës se reanimimit. Ajo ka qenë e vetdijshme kur është pranuar. Më pas janë kryer edhe diagnostikimi tomografik dhe është konstatuar se ajo ka frakturë të klavikulës (uzës) së majt, frakturë të katër brinjëve në anën e majtë, kontuzione hemorragjike në mushkëri më vonë pritet të bëhet edhe një CT e abdomenit të organeve të barkut dhe si pasojë gjendja e saj e përgjithshme është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë por lëndimet janë serioze” ka thënë Bajgora. Por, shërimi i mëtutjeshëm për ambasadoren pritet të kryhet në shtetin e saj amë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Kivilcim Kiliç do të dërgohet në Turqi për shërim të mëtutjeshëm. Gjasat janë që Kiliç të dërgohet në Turqi me aeroplan privat në orët e para të mëngjesit, nën përcjellje të vazhdueshme të stafit mjekësorë.

Read More »

Holanda mposhtë Francën, këto janë notat e lojtarëve

Holanda ka mposhtuar sonte Francën me rezultat 2 me 0. Golin e parë në këtë takim e realizoi mesfushori i Liverpool, Georginio Ëijnaldum, në minutën e 44’, shkruan lajmi.net. Fitoren e vulosi lojtari më i mirë në fushë, Memphis Depay, i cili nga pika e bardhë, realizoi në stilin “panenka”, në minutën e 94’. Këto janë notat e lojtarëve për këtë takim, sipas “Whoscored”:

Read More »

Para ndeshjes kundër Eibar, Real Madridi merr ‘goditjen’ e madhe

Ramos në dyshime për ndeshjen ndaj Eibar për shkak të një lëndimi që ka pësuar. Mbrojtësi i është nënshtruar vizitës mjekësore në Ciudad Deportiva de Valdebebas, ku është ekzaminuar me një lëndim. Duke pasur parasysh se ndeshja ndaj Romës në kuadër të Ligës së Kampionëve po afron, besohet se Ramos nuk do të udhëtoj me skuadrën për ndeshjen ndaj Eibar. Me këtë lëndim, kapiteni i është bashkuar listës së lënduarve; Nacho, Reguilon dhe Casemiro. Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i Santiago Solarit për qendër mbrojtësin, njëkohësisht kapitenin e Real Madrid.

Read More »

Mësohet identiteti i tre personave që humbën jetën sonte në aksident

Tre persona kanë humbur jetën sonte në një aksident në Mramor. Tri vetura të përfshira, në mesin e tyre edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë kanë bërë që dy persona të ndërrojnë jetë në vendin e aksidentit, ndërsa një tjetër më pas në spital. Indeksonline mëson se viktimat janë Agron Shala, 22 vjeç, Arife Shala, 88 vjeç dhe Elfete Rashiti, 65 vjeç. Në gjendje kritike është edhe Osman Shala, 65 vjeç, i lënduari tjetër nga ky aksident.

Read More »

Kjo nuk pritej: Learta bëhet zeshkane, iu lë gojë hapur me pamjen

Learta Jakupi është reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behluli. Koncerti i saj ku ajo performoi si soprano mori shumë vëmendje edhe në medie, përcjell ORAinfo. Por, Learta hyri në publikun kosovar si reja e Shyhretës, prandaj edhe si e tillë njihet. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të shumta. E në një nga fotot e fundit duket sikur ka ndryshuar ngjyrën e flokëve. Edhe e tillë ajo po duket tejet bukur./ORAinfo/

Read More »

Adelina ia lë djalin Zanfinës për t’u kujdesur, në këtë gjendje e lë tezja

Zanfina Ismaili u bë njëra ndër këngëtaret më të dashura dhe më atraktive të skenës sonë, vitë më parë. Në fillim ajo u njoh si motra e Adelina Ismailit, e pastaj fal punën së saj të vazhdueshme vazhdojë rrugëtimin si Zanfina, shkruan ORAinfo. Ndërsa tani ajo ka pauzuar nga muzika dhe që një kohë nuk ka realizuar ndonjë projekt të ri muzikor. Por, për fansat dhe ndjekësit e saj ajo mbetet aktive në rrjetet sociale, më postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto të Uliksit të cilin duket se tezja e ka lënë në pizhama./ORAinfo/

Read More »