Home / JETA / Ngjarje e trishtueshme: Pas dasmës nusja ia merr jetën vetes

Ngjarje e trishtueshme: Pas dasmës nusja ia merr jetën vetes

Ngjarje e trishtueshme: Pas dasmës nusja ia merr jetën vetes

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Menjëherë pas dasmës një nuse i ka marrë jetën vetës.

Autoritetet kanë akuzuar një burrë për shtytje drejt marrjes së bashkëshortes, pasi dyshohet që i ka bërë presion asaj për ta bërë testin e virgjërisë, për t’i refuzuar rezultatet më pas.

Rajabbi Khurshed, 18 vjeçe, ia mori jetën vetës duke pirë një dozë vdekjeprurëse të uthullës, 40 ditë pas dasmës me 24-vjeçarin Zafar Pirov përmes mblesërisë.

Duke folur për Radio Evropa e Lirë, familja e Khurshed, e cila vendosi bashkimin, tha se vajza e tyre u tha në shtratin ku ishte vktima ishte ndjerë nën presion masiv për të pranuar kërkesat e Pirovit për një grua të dytë, dhe se më nuk mund të duronte.

Pirov mund të ballafaqohet me tetë vjet burg nëse shpallet fajtor për nxitje të marrjes së jetës.

Testet e virgjërisë për gratë para martesës janë të zakonshme në Taxhikistan, ku seksi i rastësishëm konsiderohet si i papranueshëm nga ana shoqërore.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com October 23, 2018 11:30 am ne link https://kosovatoday.com/?p=356414
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ngjarje e trishtueshme: Pas dasmës nusja ia merr jetën vetes Ngjarje e trishtueshme: Pas dasmës nusja ia merr jetën vetesRating: 4.8