Home / KOSOVA / Flet meterologu i njohur, jep lajme të papritura për motin në Kosovë

Flet meterologu i njohur, jep lajme të papritura për motin në Kosovë

Flet meterologu i njohur, jep lajme të papritura për motin në Kosovë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Deri me sot kemi pasur një mot mjaftë të mirë me temperatura të larta.

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj parashikon se as ketë javë nuk do të ketë reshje shiu.

Ai për KALLXO.com tregon se moti në Kosovë do të jetë i përafërt si javën që po lëmë pas.

“Gjatë kësaj jave moti do të jetë i përafërt me temperaturën e javës së kaluar, nuk do të ketë reshje shiu, temperatura minimale do të luhaten nga 1 deri në 5 gradë celsius dhe ato më të lartat do të arrijnë deri në 18 gradë celsius”, tha Tahirsylaj.

Sipas tij, nga fundi i muajit nëntor pritet të ketë reshje të shiu, të cilat i konsideron të vonuara.

“Pritet që nga fundi i muajit të ketë reshje por këto reshje tashmë e kanë humb efektin e vetë pasi që thatësia ka qenë e madhe dhe si pasojë nuk janë përfunduar punët e bujqësisë siç duhet”, parashikoi Tahirsylaj.

Tahirsylaj bën të ditur edhe se vendi ynë do të përfshihet me erëra nga jugu dhe jugperëndimi, ndërsa ne veri dhe verilindje me shpejtësi 70 metra në sekondë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 5:01 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=365979
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Flet meterologu i njohur, jep lajme të papritura për motin në Kosovë Flet meterologu i njohur, jep lajme të papritura për motin në KosovëRating: 4.8