Home / KOSOVA / Macron fton edhe Thaçin në darkë me liderët botërorë

Macron fton edhe Thaçin në darkë me liderët botërorë

Macron fton edhe Thaçin në darkë me liderët botërorë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Presienti Hashim Thaçi në këto momente ka hyrë në darkë me Macron, Trump, Merkel dhe liderë tjerë botërorë.

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka ftuar liderët nga mbarë bota, të cilët në Paris kanë ardhur për të shënuar njëqindvjetorin e përfundimit të luftës së parë botërore.

Në këtë darkë janë të ftuar edhe liderë të shteteve më të fuqishme të botës.

Nuk dihet nëse Thaçi do të jetë në një tavolinë me presidentin e SHBA-së, Donald Trump, kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin rus, Vladimir Putin dhe shumë të ftuar tjera nga mbarë bota.

Nesër pritet që në Paris të shënohen disa manifestime për nder të kësaj dite.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 8:51 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=366083
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Macron fton edhe Thaçin në darkë me liderët botërorë Macron fton edhe Thaçin në darkë me liderët botërorëRating: 4.8