Home / KURIOZ / Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sot janë bërë 35 vite nga vdekja e Jusuf e Bardhosh Gërvallës.

Jusufi e Bardhoshi së bashku edhe me shokun e tyre Kadri Zekën kanë qenë veprimtarë të pandalur për lirinë dhe të drejtat e shqiptarëve.

Ata janë vrarë në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë më 17 janar të vitit 1982, njofton Klan Kosova.

Por veprat e tyre patriotike dhe kulturore nuk do të shuhen kurrë.

Janë tekstet e këngëve të vëllezërve Gërvalla që gjithmonë do të jenë pjesë e historisë së tyre të lavdishme.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com September 29, 2018 2:25 am ne link https://kosovatoday.com/?p=338523
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO) Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)Rating: 4.8