Home / KURIOZ / Mami Ime Më Gënjente, Njerka Kurrë!

Mami Ime Më Gënjente, Njerka Kurrë!

Mami Ime Më Gënjente, Njerka Kurrë!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Pasi ndërroi jetë nëna e djaloshit 8-vjeçar, babai i tij u martua me një grua tjetër.Babai, një ditë, pasi e pa të mërzitur djalin e tij, e pyeti: Ore bir, a ka ndonjë ndryshim mes nënës së vjetër dhe kësaj të resë?Djali gjithë naivitet i përgjigjet: Nëna ime e vjetër më gënjente gjithmonë, kurse kjo e reja, jo!Babai në habi e sipër, e pyeti: Si qenka kjo punë, more djalë?

Djali i përgjigjet babait të tij, po me naivitet: Po ja, nëna ime e parë, kur luaja deri vonë, inatosej dhe më thoshte se nuk do të më jepte për të ngrënë nëse nuk shkoja shpejt në shtëpi.Unë as që e vrisja mendjen, sepse e dija që ajo, gjithsesi, do të dilte për të më kërkuar me panik nëpër rrugicat e lagjes, derisa të më gjente, të më çonte në shtëpi dhe të më jepte darkën, qoftë edhe me zor. Kurse tani me nënën e re është ndryshe.Kur më thotë, po nuk erdhe me vrap në shtëpi do të mbetesh pa ushqim, ajo e mban fjalën. Ja, kam që mbrëmë që nuk kam ngrënë gjë! Jam shumë i uritur babi!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com September 29, 2018 12:56 am ne link https://kosovatoday.com/?p=338488
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Mami Ime Më Gënjente, Njerka Kurrë! Mami Ime Më Gënjente, Njerka Kurrë!Rating: 4.8