Home / SPORT / Drtmund fiton me përmbysje ndaj Bayern Munich

Drtmund fiton me përmbysje ndaj Bayern Munich

Drtmund fiton me përmbysje ndaj Bayern Munich

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Byren Munich ka humbur derbin kundër Borussia Dortmundit

Ndeshja ishte plotë spektakël dhe emocion pasi që rezultati u përmbys nga Dortmund.

Borusia Dortmund ka arritur të shënoi fitore të madhe me rezultatin 3-2 kundër Bayern Munichut në kuadër të javës së 11-të në Bundesligës.

Ishte një ndeshje e zjarrtë në “Signal Iduna Park” me shumë raste e gola, gjithsej pesë gola të shënuar, raporton Gazeta Express.

Në pjesën e parë Bayerni ishte në epërsi falë golit të Robert Leëandoëskit në minutën e 26’ të takimit, mirëpo në pjesën e dytë gjërat ndryshuan.

Marco Reus në minutën e 49’ e barazoi rezultatin nga pika e bardhë, tre minuta më vonë Leëandoëski e çoi skuadrën e tij përsëri në epërsi.

Në minutën e 67’ ishte përsëri Marco Reus që e barazoi rezultatin me një supergol.

Kurse golin e fitores e shënoi Paco Alcacer në minutën e 73’ të ndeshjes për t’ia dhënë skuadrës së tij tri pikë të rëndësishme.

Me këtë fitore Borussia Dortmund mbetet në krye të tabelës me 27 pikë, kurse Bayern Munich përkohësisht në të tretin me 20 pikë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 8:51 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=366074
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Drtmund fiton me përmbysje ndaj Bayern Munich Drtmund fiton me përmbysje ndaj Bayern MunichRating: 4.8