Home / SPORT / Dybala- Higuain, vendosin bast për derbin Milan- Juventus

Dybala- Higuain, vendosin bast për derbin Milan- Juventus

Dybala- Higuain, vendosin bast për derbin Milan- Juventus

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Paolo Dybala dhe Gonzalo Higuain ishin bashkëlojtar te Juventusi.

Ata dy e ndihmonin njëri tjetrin të shënonin gola.

Por, nesër ata do të luajnë kundër njëri-tjetrit.
Ditën e diel në “San Siro” do të luhet super ndeshja ndërmjet Milanit dhe Juventusit e vlefshme për javën e 12-të në Serie A.

Për Higuainin do të jetë një përballje speciale pasi do të përballet me ish-skuadrën e tij.
-s
Në një intervistë për mediat italiane, Dybala e pranoi se do të jetë e vështirë përballja me ish-shokun e skuadrës por zbuloi se ka vendosur një bast.

Çfarë i thatë njëri-tjetrit teksa folët? Keni vendosur ndonjë bast?

“Folëm në përgjithësi, bëmë disa batuta, së bashku me Duglas Costën, pasi të tre kishim lidhur një miqësi të fortë. Sigurisht që kemi vënë edhe një bast mes nesh, por përgjigjen do ta marrim të dielën”, tha Dybala.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 11, 2018 12:00 am ne link https://kosovatoday.com/?p=366134
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dybala- Higuain, vendosin bast për derbin Milan- Juventus Dybala- Higuain, vendosin bast për derbin Milan- JuventusRating: 4.8