Home / SPORT / Këta janë lojtarët e thirrur nga Milani kundër Juventusit

Këta janë lojtarët e thirrur nga Milani kundër Juventusit

Këta janë lojtarët e thirrur nga Milani kundër Juventusit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Milani po largohet nga tri fitore të njëpasnjëshme të Serie A (kundër Sampdoria, Genoa dhe Udinese) pasi ata tani janë gati të lujanë nesër kundër ekipit më të mirë në Itali dhe një nga skuadrat më të mira në Evropë, Juventusi.

Ekipi i Max Allegrit ka qenë pothuajse i përsosur deri më tani këtë sezon në Serie A dhe kjo do të jetë një lojë e vështirë për Milanin e Rino Gattuso, përcjell ORAinfo.

Gonzalo Higuain u transferua nga Juventusi në Milan këtë verë të kaluar, pasi ky është një shans që ai të përballet me ish-ekipin e tij.

Higuain mori një lëndim javën e kaluar pasi prania e tij ka qenë në dyshim, por argjentinasi u thirr më në fund për këtë përplasje.

Lojtarët e thirrur të Milanit për ndeshjen kundër Juventusit:

Portjerët: Donnarumma A., Donnarumma G., Reina

Mbrojtësit: Abate, Bellanova, Kalabria, Laxalt, Rodriguez, Romagnoli, Simic, Zapata

Mesfushorët: Bakayoko, Bertolacci, Brescianini, Kessie, Mauri, Montolivo

Sulmuesit: Borini, Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Halilovic, Higuain, Suso, Tsadjout. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 9:30 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=366090
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Këta janë lojtarët e thirrur nga Milani kundër Juventusit Këta janë lojtarët e thirrur nga Milani kundër JuventusitRating: 4.8