Home / SPORT / Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla

Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla

Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Klubi katalanas Barcelona ka arritur të pozicionohet në vendin e parë në La Liga, pas fitores së rëndësishme kundër Sevillës.

Barcelona ka arritur të shënoi fitore me rezultatin 4:2.

Vendasit hapën llogarinë e golave qysh në minutën e dytë të takimit, shkruan lajmi net.

Golin e dytë për katalunasit e shënoi Lionel Messi, i cili edhe pësoi një lëndim gjatë kësaj ndeshje.

Për 3:0 u përkujdes Suarez, kurse golin e katërt për “blaugranët” e shënoi Rakitic.

Dy golat për Sevillën u realizuan nga Sarabia dhe Muriel.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com October 20, 2018 11:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=355437
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- Sevilla Këto janë notat e lojtarëve në ndeshjen Barcelona- SevillaRating: 4.8