Home / SPORT / Ky lojtar i Milanit do ta ndalë Ronaldon

Ky lojtar i Milanit do ta ndalë Ronaldon

Ky lojtar i Milanit do ta ndalë Ronaldon

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Mbrojtësi i Milanit, Cristian Zapata beson kapiteni Alessio Romagnoli mund të ndalojë Cristiano Ronaldon në sfidën që do ta kenë kundër Juventusit.

Romagnoli u emërua kapiteni i ri i Milanit gjatë verës dhe ka shpëtuar Rossonerët në disa raste këtë sezon, por italian i ri do të përballet me kundërshtarin e tij më të ashpër, Ronaldon të dielën.

“Juve është një skuadër e fortë në të gjitha departamentet”, tha Zapata, i cili mund të zëvendësojë Mateo Musacchio të lënduar kundër Juve, i tha Sky Sport Italia, përcjell ORAinfo.

“Ata kanë lojtarë shkatërrues dhe janë një ekip i plotë. Ju duhet të jeni të guximshëm për të luajtur në lojëra si këto”, ka thënë ai.

“Ne e dimë se do të përballemi me ekipin më të mirë në Serie A dhe gjithashtu në Evropë. Higuain është mirë, ai është trajnuar sot dhe sigurisht që është shumë i motivuar për këtë lojë.Do të ishte mirë nëse ai mund të shënonte dhe nëse fituam falënderime për këtë qëllim. Ronaldo është një lojtar i cili mund t’ju dëmtojë sa më shpejt që të jetë në një hapësirë të vogël”, tha Zapata.Milan të dielën do të ndeshet me Juvensutisn, por në këtë sfidë kuqezinjtë do të shfaqen me disa mungesa për shkakë të lëndimeve. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 12:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=365702
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ky lojtar i Milanit do ta ndalë Ronaldon Ky lojtar i Milanit do ta ndalë RonaldonRating: 4.8