Home / SPORT / Milan me transferim ‘bombë’ nga Serie A

Milan me transferim ‘bombë’ nga Serie A

Milan me transferim ‘bombë’ nga Serie A

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Milan duket se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia, për t’u transferuar në ‘San Siro’.

Sipas Sport Mediaset, Benatia ka shprehur dëshirën për t’u lagruar nga Juventusit qyshnë janarë, dhe kjo ka bërë qe Milan të hedhet në sulm, p%rcjell ORAinfo.

Rossonerët janë të gatshëm të sjellin lojtarin maroken në formë huazimi për pjesën tjetër të sezonit me një opsion prej 15 milionë euro për të blerë verën e ardhshme.

31-vjeçari ka bërë vetëm pesë paraqitje për ‘Zonën e Vjetër’ këtë sezon. Milan kohëve të fundit ka shumë probleme me lëndimin e lojtarëve defanziv, dhe ardhja e Benatias do të ishte infuzion për ekipin e Gennaro Gattusos. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 9:31 am ne link https://kosovatoday.com/?p=365728
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan me transferim ‘bombë’ nga Serie A Milan me transferim ‘bombë’ nga Serie ARating: 4.8