Home / SPORT / Ronaldo apo Higuain: Kush do të fitojë derbin Milan-Juventus?

Ronaldo apo Higuain: Kush do të fitojë derbin Milan-Juventus?

Ronaldo apo Higuain: Kush do të fitojë derbin Milan-Juventus?

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ata ishin shokët e ekipit për disa ditë gjatë verës apo edhe në Real Madrid, por nesër do të përballen si kundërshtarë në San Siro.

Cristiano Ronaldo dhe Gonzalo Higuain do të jenë dy lojtarët që do të vëzhgohen nga afër nesër gjatë përplasjes së Serie A në mes të Milanit dhe Juventusi, përcjell ORAinfo.

Por kush do të mbizotërojë dhe do t’i japë ekipit të tyre tre pikë më të dëshirueshme?

Në letër, Juventusi janë padyshim ekipi më i fortë. Ata nuk kanë humbur ende në Serie A këtë sezon.

Pas një lufte fillestare, Ronaldo po shënon edhe në Serie. Çuditërisht, duke pasur parasysh cilësinë e madhe të fenomenit portugez.
Por edhe Milan ka një super lojtar, dhe ky është pikërisht Gonzalo Higuain, i cili është shëruar nga lëndimi dhe ka gjasa të startojë nesër.

Ronaldo është paraqitur në 14 ndeshje për Juventusin deri tani këtë sezon, duke shënuar 8 gola dhe duke asistuar në 5 gola.
Ndërkohë, Higuain ka shënuar 7 gola dhe ka asistuar në një gol në 12 ndeshje në të gjitha garat për kuqezinjtë.
Të dyja janë pjesë kyçe e ekipeve të tyre përkatëse dhe në një mënyrë ‘diktojnë’ mënyrën se si luajnë.

Higuain patjetër do të jetë i uritur për hakmarrje ndaj ish-skuadrës së tij, e cila premton një ndeshje emocionuese të mbushur me emocione dhe me shpresë të futbollit cilësor. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 6:51 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=366019
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ronaldo apo Higuain: Kush do të fitojë derbin Milan-Juventus? Ronaldo apo Higuain: Kush do të fitojë derbin Milan-Juventus?Rating: 4.8