.
Tuesday , July 16 2019
Home / BOTA / Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën e 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin.

Dhe Putin e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.

Presidenti rus i bleu Jinping akullore.

Dy liderët u takuan në Dushanbe, kryeqytetin e Taxhikistanit, ku morën pjesë në konferencën e Confidence-Building Measures in Asia.

Ky është takimi i tyre i dytë brenda pak javësh. Putin dhe Jinping u takuan në samitin e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (SCO) në kryeqytetin e Kirgistanit, Bishkek. /oranews.tv/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 18, 2019 11:05 am ne link https://kosovatoday.com/?p=451955
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akulloreRating: 4.8