Home / BOTA / Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë ar.mën e re

Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë ar.mën e re

Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë ar.mën e re

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Në internet po qarkullojnë disa pamje që tregojnë se Rusia ka krijuar një armë të re shumë të fuqishme.

Arma e fuqishme që është krijuar nga rusët mund të lëvizë me shpejtësi 4 km në sekondë dhe mund të ndalojë edhe sulmet bërthamore që mund të bëhen nga vendet e tjera.

Po ashtu është duke u përfolur se kjo armë pa dyshim mund të tejkalojë shpejtësinë e zërit të njeriut.

Bëhet e ditur se ushtria ruse me siguri që e ka testuar këtë armë, e cila pritet të përdoret kundër raketave balistike, të cilat priten të hyjë në përdorim në vitin 2020.

Ende nuk dihen se cilat janë planet e vërteta që ka Moska zyrtare për këtë armë, por nuk hidhen poshtë edhe mundësitë se mund të ketë edhe plane të errëta për të.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 10, 2019 3:53 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=450922
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë ar.mën e re Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë ar.mën e reRating: 4.8