Home / LIFESTYLE / Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie.

Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner.

Por, cilat janë arsyet se përse njerëzit hasin në vështirësi për ta gjetur fatin e jetës?

E kanë të fiksuar një mendim se si duhet të jetë lidhja ideale

Çdo njeri e ka një mendim se si duhet të jetë lidhja ideale.

Por, fatkeqësisht iluzionet shpeshherë shkatërrohen nga realiteti dhe nuk ka ndonjë gjë të tillë si lidhja ideale apo si dy persona të përsosur.

Kështu, ju duhet ta keni parasysh se askush nuk është i/e përsosur dhe çdo njeri ka gabime.

Nuk keni mjaftueshëm vetë-respekt

Respektimi i vetes dhe tjerëve është baza e çdo lidhje. A mund ta dashuroni një person që nuk e respekton vetveten? Kjo lloj lidhje me shumë gjasë do të bazohej në faj dhe në mëshirë, dhe nuk do të ishte e mirë për asnjërin partner.

Nuk dini të falni

Të gjithë bëjmë gabime, madje edhe ju. Por, nëse e keni të vështirë t’ia falni dikujt gabimet, pavarësisht se shpesh bëni gabime vet, atëherë kjo jua pamundëson shanset drejt dashurisë. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 14, 2019 2:08 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=437440
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë? Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?Rating: 4.8