.
Friday , July 19 2019
Home / LIFESTYLE / Provoni këtë truk të gjysheve tona i cili në çast i përzë merimangat nga shtëpia

Provoni këtë truk të gjysheve tona i cili në çast i përzë merimangat nga shtëpia

Provoni këtë truk të gjysheve tona i cili në çast i përzë merimangat nga shtëpia

Mysafirët e padëshiruar në shtëpi sigurisht janë merimangat, të cilat duken të tmerrshme dhe mund t’ju frikësojnë, thurin rrjetat e tyre ku është e vështirë t’i kapësh, andaj shtëpia ju duket e parregulluar

Mund të luftoni me këta uzurpatorë të mërzitshëm në mënyrë shumë të thjeshtë, transmeton Telegrafi.

Nëse keni parë ndonjë merimangë në shtëpi, të jini të sigurt që ka edhe të tjera. Zgjidhja më e mirë për to është mjeti kundër tenjave.

Ai i mban tenjat larg rrobave tuaja, mirëpo edhe merimangat i përzë nga shtëpia juaj.

Kur e përdorni këtë mjet kundër merimangave vetëm përpiquni që ai të jetë i vendosur në vendet nga shfaqen ato dhe që të mos bien shumë në kontakt me kanakarët dhe me ju, sepse këto mjete shpesh janë toksike.

Merimangat më së shpeshti vijnë nga tavani apo nga bodrumi, sepse ato i duan vendet e errëta dhe pa rrymim ajri.

Merrni ndonjë kuti dhe shponi vrima në të. Brenda qitni tri sfera kundër tenjave dhe mbylleni mirë kutinë.

Shmangni që ky mjet të vijë në kontakt me lëkurën dhe lëreni në disa vende në shtëpi nga një kuti apo kavanoz në të cilën keni shpuar kapakun.

Mbani këta kavanoza jashtë vendeve ku ka fëmijë dhe kanakarë shtëpiakë.

Efekti i mjetit kundër tenjave do të zgjasë edhe deri në gjashtë muaj. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 10:05 am ne link https://kosovatoday.com/?p=446351
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Provoni këtë truk të gjysheve tona i cili në çast i përzë merimangat nga shtëpia Provoni këtë truk të gjysheve tona i cili në çast i përzë merimangat nga shtëpiaRating: 4.8