Home / KOSOVA / Dikush ia shkruan “UÇK” familjes Dakiq në shtëpi

Dikush ia shkruan “UÇK” familjes Dakiq në shtëpi

Dikush ia shkruan “UÇK” familjes Dakiq në shtëpi

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Derisa po dilte në oborr, Luka është përballur me personin e maskuar.

Grafit me mbishkrimin UÇK, dyshohet se ka shkruar një person i maskuar në derën e shtëpisë së Milenko Dakiqit nga fshati Gorazhdec i Pejës.

Në orët e vona të së shtunës, Luka, djali i Milenko Dakiqit, ka vërejtur një person të maskuar, i cili në këtë derë ka shkruar me shkronja të mëdha, UÇK, i cili më pastaj është larguar në drejtim të panjohur, raporton KTV.

Derisa po dilte në oborr, Luka është përballur me personin e maskuar.

Dakiqi thotë se u frikësua me atë çfarë i ka ndodhur, derisa nuk ka arritur të identifikojë se kush mund të ketë qenë.

Pasi personi i maskuar ka arritur të largohet, ai ka njoftuar policinë, por që as ajo nuk ka arritur të identifikojë kryesin e kësaj vepre.

Dankiqi thotë se ndihet i kërcënuar dhe se ka frikë për motrën e tij të vogël.

Policia e ka konfirmuar rastin dhe ka thënë se është njoftuar që prokurori po merret me të, e familja Dankiq thotë se nuk ka asgjë të keqe me askënd.

Për ngjarjen në Gorazhdec, ka reaguar edhe Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, qe e sheh këtë si një tjetër shenjë presioni ndaj serbëve lokalë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 3, 2019 9:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435880
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dikush ia shkruan “UÇK” familjes Dakiq në shtëpi Dikush ia shkruan “UÇK” familjes Dakiq në shtëpiRating: 4.8