Home / KOSOVA / Fillojnë inspektimet në kompleksin memorial në Prekaz

Fillojnë inspektimet në kompleksin memorial në Prekaz

Fillojnë inspektimet në kompleksin memorial në Prekaz

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Një komision ndërministror ka vizituar Prekazin për të bërë vlerësimin e gjendjes së kompleksit memorial “Adem Jashari”.

Miratimi i ligjit për këtë kompleks në tetor të vitit të kaluar ka hapur rrugë që të bëhet një projekt i detajuar për ruajtjen dhe konservimin e kullave dhe hapësirave tjera.

Kjo është mirëpritur nga përfaqësuesit e familjes Jashari.Në këto kulla nuk u intervenua asnjëherë për t’i ruajtur ato ndërsa punimet pritet të fillojnë në gjashtëmujorin e dytë të vitit 2019.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 25, 2019 10:11 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=411811
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Fillojnë inspektimet në kompleksin memorial në Prekaz Fillojnë inspektimet në kompleksin memorial në PrekazRating: 4.8