Home / KOSOVA / Grumbullohen 80 mijë euro nga Labinot Tahir për shërimin e Edita Gjikollit

Grumbullohen 80 mijë euro nga Labinot Tahir për shërimin e Edita Gjikollit

Grumbullohen 80 mijë euro nga Labinot Tahir për shërimin e Edita Gjikollit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Labinot Tahiri grumbullon 80 mijë euro për shërimin e Edita Gjikollit.

Edita Gjikolli nga Peja, nënë e tre fëmijëve e cila vuan nga Leukemia Acute po vazhdon të trajtohet në Turqi.

Për shërimin e saj familjarët kanë bërë të ditur se nevojiten 150 mijë euro. E deri më tani janë mbledhur 80 mijë e 587 euro, nga deputeti dhe këngëtari Labinot Tahiri.

Në një lidhje direket për emisionin “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, Labi ka treguar se qytetarët po vazhdojnë të kontribuojnë në këtë rast.

“Nuk po ndalen fare, kjo është ndjenjë e mirë edhe pse shteti duhet ti trajtojë këto raste. Por pavarësisht kësaj paratë po mblidhen”, ka thënë Tahiri.

Ai ka shtuar se deri më sot ndoshta shuma e mbledhur ka arritur në 90 mijë euro.

“E kam të drejtën të tuboj para sepse tash e kam edhe fondacionin. Unë ju bëjë apel shqiptarëve që të ndihmojnë Edita Gjikollin, nënën e tre fëmijëve nga Peja. Deri më sot ndoshta janë mbledh 90 mijë euro por do të vazhdojmë , ajo për momentin gjendet në Turqi për shërim”, ka treguar Labinot Tahiri.

Ndryshe Labi edhe përmes një postimi kishte bërë të ditur për shumën e grumbulluar të parave për ta ndihmuar Edita Gjikollin.

“RASTI EDITA GJIKOLLIT!

Unë jam krenar që kam gjak shqiptari. Jam i lumtur se sa shpejtë duan shqiptarët të dhurojnë para për ta shpëtuar këtë nanë! 80.600 E euro janë tubuar deri mē sot, dhe vazhdojmë me mundësitë tona, ta mbledhim shumën e kërkuar nga familja në total 150.000 euro. ZOTI JU BEKOFTË”, ka shkruar Labi.

Të gjithë ata që duan ta ndihmojnë Edita Gjikollin mund të dërgojnë sms në Vala në numrin 55344.

Editën po ashtu mund ta ndihmoni edhe përmes xhirollogarisë në bankën TEB.

Numri i xhirollogarisë në TEB bank: 2015000019511584-Veton Gjikolli, Kodi i Swiftit: TEBKXKPR.

Numri i telefonit në viber: 38349138108.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 21, 2019 11:32 am ne link https://kosovatoday.com/?p=447626
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Grumbullohen 80 mijë euro nga Labinot Tahir për shërimin e Edita Gjikollit Grumbullohen 80 mijë euro nga Labinot Tahir për shërimin e Edita GjikollitRating: 4.8