Home / KOSOVA / Haradinaj i përgjigjet Thaçit për taksën: Amerika flet vetë, t’i nuk je zëdhënës i saj

Haradinaj i përgjigjet Thaçit për taksën: Amerika flet vetë, t’i nuk je zëdhënës i saj

Haradinaj i përgjigjet Thaçit për taksën: Amerika flet vetë, t’i nuk je zëdhënës i saj

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Janë shpeshtuar takimet mes krerëve të shtetit të cilët po tentojnë të gjejnë një zgjidhje rreth kërkesës së SHBA-së dhe Bashkimit Evropian për heqjen e taksës.

Debati politik ndërmjet krerëve të institucioneve të Kosovës rreth çështjes së taksës doganore ndaj prodhimeve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës, si dhe kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta larguar atë, nuk ka të ndalur.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e nisi ditën me një takim me delegacionin shtetëror për bisedimet me Serbinë, ka komentuar shkurt deklaratat e fundit të presidentit të Kosovës, i cili gjithashtu po kërkon heqjen e kësaj takse.

“As presidenti, as askush nuk është zëdhënës i Amerikës. Ata e dinë vetë çka kërkojmë”, tha Haradinaj të enjten.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 10:43 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424697
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Haradinaj i përgjigjet Thaçit për taksën: Amerika flet vetë, t’i nuk je zëdhënës i saj Haradinaj i përgjigjet Thaçit për taksën: Amerika flet vetë, t’i nuk je zëdhënës i sajRating: 4.8