Home / KOSOVA / Hoti ‘godet’ Qeverinë e Kosovës për taksën ndaj Serbisë

Hoti ‘godet’ Qeverinë e Kosovës për taksën ndaj Serbisë

Hoti ‘godet’ Qeverinë e Kosovës për taksën ndaj Serbisë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ndaj taksës që Qeveria e Kosovës vendosi ndaj produkteve serbe, po vazhdon të ketë reagime të shumta.

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se taksa e vendosur prej 100 për qind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja është bërë strehë plaçke për Qeverinë e Kosovës.

Ai këto komente i ka bërë në një konferencë për media, duke shtuar se në këtë gjendje edhe institucionet publike janë bërë strehë e militantëve partiake.

“Janë mbi tetë milionë euro nga buxheti që janë ndarë në mënyrë të jashtëligjshme dhe Kryeministri Haradinaj duhet të jap përgjegjësi për këtë” u deklarua Hoti, duke shtuar se ky keqpërdorim duhet të diskutohet në seancën e jashtëzakonshme e cila do të mbahet të martën në Kuvend.

“Edhe ky keqpërdorim do të shqyrtohet në seancën e jashtëzakonshme që do të mbahet të martën në Kuvend”, tha shefi i grupit parlamentar të LDK’së.

“Në anën e tjetër institucionet publike janë bërë strehë e militantëve partiakë. Për të gjitha këto dështime duhet të marr përgjegjësi shefi i PDK-së, Kadri Veseli, pasi që ai është edhe shef i PAN-it. Zgjedhjet e reja janë mënyra e vetme për të dalë nga ky ngërçpolitik”. përfundoi Hoti.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 1, 2019 12:01 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=434514
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Hoti ‘godet’ Qeverinë e Kosovës për taksën ndaj Serbisë Hoti ‘godet’ Qeverinë e Kosovës për taksën ndaj SerbisëRating: 4.8