Home / KOSOVA / “Izet Demaj humbi jetën për shkak të mos përgatitjes profesionale”

“Izet Demaj humbi jetën për shkak të mos përgatitjes profesionale”

“Izet Demaj humbi jetën për shkak të mos përgatitjes profesionale”

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Të gjithë u tronditëm me vdejkjen e policit nga Istogu, Izet Demaj që humbi jetën nga një përleshje armatosur nga një hajn.

Por, Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi po konsideron se mos përgatitja profesionale e policit Izet Demaj, i kushtoi atij me jetë.

Gashi sa kishte qenë në postin e ministrit të Brendshëm po thotë se kishte bërë një plan për të parandaluar grabitjet e armatosura, dukuri kjo që është duke u rritur vazhdimisht në Kosovë.

Ai po thotë se Policisë së Kosovës u duhet përgatitje për situata të tilla si dhe të jenë të armatosur me armë të gjata.

“Policisë së Kosovës dhe këtyre njësiteve ju duhet një përgatitje si dhe duhet të kenë armë të gjata”, ka deklaruar ai në Klan Kosova.

Ai ka deklaruar se plani i tij kishte kërkuar që të trajnohen zyrtarët policor si dhe të jenë pjesë e ekipit të patrullimit. Po ashtu thotë se do të duhet të kuptohej nga institucionet e vendit e kaluara kriminale e personave që janë kthyer nga vendet e huaja në Kosovë.

“Trajnojnë një pjesë të zyrtarëve policor me armë të gjata që të jenë pjesë e ekipit të patrullimit si dhe të kërkojmë përmes zyrës së ndërlidhjes që të gjithë ata që kthehen nga perëndimi të dihet e kaluara e tyre kriminale”.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 12, 2019 10:02 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=403487
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Izet Demaj humbi jetën për shkak të mos përgatitjes profesionale” “Izet Demaj humbi jetën për shkak të mos përgatitjes profesionale”Rating: 4.8