Home / KOSOVA / Ja sa mijë euro u dhanë për fushatën për qenët endacak

Ja sa mijë euro u dhanë për fushatën për qenët endacak

Ja sa mijë euro u dhanë për fushatën për qenët endacak

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

111 mijë euro në fushatën për qentë endacak.

Për të vetëdijesuar kosovarët si të sillen me qentë endacak u dhanë 111 mijë euro.

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës në janar të 2018-ës ndau këtë shumë të parave për kompaninë “Mala Farm”, njofton Klan Kosova.

Me kontratë parashihej që këta të fundit të kryenin 50 ditë punë për këtë qëllim. Mirëpo sipas një organizate që merret me te drejtat e kafshëve, puna nuk u pa askund.

E një ditë pune e kësaj kompanie i kushton goxha shumë taksapaguesve.

Televizioni ishte në kompaninë “Mala Farm”, por asnjë zyrtar i kësaj ndërmarrjeje nuk pranoi të flas për aktivitetet që kanë kryer me paratë e projektit që morën nga AUV. Ata nuk kthyen përgjigje as me post elektronike e as me telefon.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 21, 2019 11:23 am ne link https://kosovatoday.com/?p=447605
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ja sa mijë euro u dhanë për fushatën për qenët endacak Ja sa mijë euro u dhanë për fushatën për qenët endacakRating: 4.8