Home / KOSOVA / Jo vetëm greva, sot po protestohet në Prishtinë, kjo është arsyeja

Jo vetëm greva, sot po protestohet në Prishtinë, kjo është arsyeja

Jo vetëm greva, sot po protestohet në Prishtinë, kjo është arsyeja

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kohëve të fundit, grevat kanë qenë tema më e shpeshtë në vendin tonë, por sot dikush edhe po proteston.

Sot me fillim nga ora 09:00 para Klinikës së Kirurgjisë proteston një grup i inferimerëve, në shenjë të pakënaqësisë me Ligjin për Paga.

“Sa me masovikisht te merrni pjese do te ishte ne te mire te Infermierisë, se sa me shume te jemi, do te ndihmoje qe kërkesa jone te jete sa me e fuqishme dhe me serioze.

Ju njoftoj po ashtu qe kjo proteste përkrahet edhe nga Federata Sindikale e Shëndetësisë”, thuhet në njoftimin e infermierëve.

Ndërkohë sot në arsim shënohet dita e 14-të e grevës.

SBASHK-u ka apeluar te deputetët që të votojnë ngritjen e koeficienteve sipas kërkesave të tyre, ose në të kundërtën ta hedhin poshtë këtë ligj.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 31, 2019 9:10 am ne link https://kosovatoday.com/?p=415262
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Jo vetëm greva, sot po protestohet në Prishtinë, kjo është arsyeja Jo vetëm greva, sot po protestohet në Prishtinë, kjo është arsyejaRating: 4.8