Home / KOSOVA / Komuna e Kllokotit merr një vendim të papritur

Komuna e Kllokotit merr një vendim të papritur

Komuna e Kllokotit merr një vendim të papritur

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Komuna e Kllokotit vendos simbolet shtetërore të Kosovës.

Komuna e Kllokotit nga e premtja i ka vendosur për herë të parë simbolet shtetërore të Republikës së Kosovës, në hyrje të objektit të saj.

Burime të Kohës Ditore nga komuniteti shqiptar bëjnë të ditur se kjo gjë është bërë e mundur falë përfaqësuesve të partive shqiptare si dhe të delegatëve shqiptarë në Kuvendin Komunal.

“Vendosja e simboleve shtetërore është përkrahur edhe nga kryetari aktual, Bozidar Dejanoviq”, kanë thënë këto burime.

Komuna e Kllokotit deri më tani, në vazhdimësi ka refuzuar që t’i vendosë simbolet shtetërore të Kosovës në objektin e saj.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 3, 2019 8:21 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435836
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Komuna e Kllokotit merr një vendim të papritur Komuna e Kllokotit merr një vendim të papriturRating: 4.8