Home / KOSOVA / Krerët e shtetit mblidhen sërish, ja për çfarë po diskutojnë

Krerët e shtetit mblidhen sërish, ja për çfarë po diskutojnë

Krerët e shtetit mblidhen sërish, ja për çfarë po diskutojnë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Mblidhen krerët e shtetit për të diskutuar për taksën dhe dialogun.

Krerët e shtetit janë duke e mbajtur edhe një takim sot në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.

Në këtë takim janë presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeparlamentari, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe partnerët e koalicionit qeverisës, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli.

Lajmi.net mëson se tema të këtij takimi janë dialogu Kosovë-Serbi dhe taksa 100 për qind ndaj mallrave serbe.

Kërkesë për të hequr taksën janë duke bërë vazhdimisht Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian.

Ndërsa Haradinaj po deklarohet se nuk do te heq dorë nga taksa edhe pse ky vendim mund t’ia rrezikojë postin e kryeministrit.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 10:02 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424595
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Krerët e shtetit mblidhen sërish, ja për çfarë po diskutojnë Krerët e shtetit mblidhen sërish, ja për çfarë po diskutojnëRating: 4.8