Home / KOSOVA / Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutua

Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutua

Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutua

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ditë më parë Maqedonia edhe zyrtarsiht ka ndërruar emrin.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Nga ana e tij, Haradinaj e ka përgëzuar Zaev për për përmbylljen me sukses të plotë të Marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike, shkruan Indeksonlinë.

Ai ka thënë se Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera.

Shkrimi i tij i plotë:

Takova sot homologun tim të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, të cilin e përgëzova për përmbylljen me sukses të plotë të Marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike. Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 13, 2019 4:20 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=403789
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutua Kryeministri Haradinaj takon Zaevin, ja çfarë u diskutuaRating: 4.8