Home / KOSOVA / Kur do të hiqet taksa, deputeti i PDK-së jep një lajm të papritur

Kur do të hiqet taksa, deputeti i PDK-së jep një lajm të papritur

Kur do të hiqet taksa, deputeti i PDK-së jep një lajm të papritur

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Zenun Pajaziti thotë se brenda këtyre ditëve do të gjendet zgjidhja për taksën

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka bërë me dije se partnerët e koalicionit qeverisës, në koordinim me partnerët ndërkombëtarë, do ta gjejnë zgjidhjen e duhur për çështjen e taksës ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës.

Në një intervistë për gazetën ‘Epka e Re’, ai ka theksuar se taksa nuk do të paraqesë problem për funksionimin e koalicionit PAN dhe, sipas tij. Nuk do të ketë luhatje në këtë drejtim.

Pajaziti ka thënë se cilido që të jetë fati i taksës, ajo e ka arritur efektin e vet dhe nuk do të ketë luhatje të partneritetit me SHBA’në.

Sa i përket kërkesës për zgjedhje të reja, Pajaziti ka thënë se partitë opozitare nuk duhet të bëjnë fushata populiste, por pozitë dhe opozitë duhet të fokusohen ne memorandumin për zgjidhjen përfundimtare me Serbinë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 3, 2019 10:21 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=417527
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kur do të hiqet taksa, deputeti i PDK-së jep një lajm të papritur Kur do të hiqet taksa, deputeti i PDK-së jep një lajm të papriturRating: 4.8