Home / KOSOVA / Kur do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi, ja ҫfarë thotë Daҫiq

Kur do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi, ja ҫfarë thotë Daҫiq

Kur do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi, ja ҫfarë thotë Daҫiq

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka folur edhe njëherë për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka thënë se askush nuk mund të parashikojë se kur do të arrihet marrëveshja ndërmjet Serbisë e Kosovës, përkundër që disa politikanë perëndimorë sipas tij këtë marrëveshje po e shohin si të “kryer”.

Kreu i diplomacisë serbe në një intervistë për “Blic”, ka shtuar se edhe nëse arrihet kjo marrëveshje “nuk është me rëndësi se kush e nënshkruan”.

“Disa politikanë perëndimorë marrëveshjen po e paralajmërojnë si punët ë kryer, por nuk e di se ku e bazojnë ata këtë”.

“Bisedime thelbësore ende nuk ka edhe pse viti tashmë filloi. Ne nuk nxitojmë, më mirë që në fund të kemi zgjidhje cilësore që do t‘i përballojë rrjedhës së kohës e që do ta respektojnë të gjithë, sesa ta respektojmë kalendarin e ndokujt”, ka thënë Daçiq.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 10, 2019 5:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=422002
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kur do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi, ja ҫfarë thotë Daҫiq Kur do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi, ja ҫfarë thotë DaҫiqRating: 4.8