Home / KOSOVA / Përfundon takimi i ekipit negociator, marret ky vendim

Përfundon takimi i ekipit negociator, marret ky vendim

Përfundon takimi i ekipit negociator, marret ky vendim

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ka përfunduar hartimi i platformës për dialogun me Serbinë.

Ka përfunduar takimi i ekipit negociator, ku ka përfunduar hartimi i platformës për dialogun me Serbinë.

Kryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, pas takimit tha se platformë do t’i dërgohet nesër krerëve të shtetit, ndërkaq që pasnesër do të dërgohet në Kuvend për miratim, raporton lajmi.net.

“Kemi punuar në detaje dhe nesër tekstin do t’ua dërgojmë krerëve të shtetit, kryeministrit, kryetarit të Kuvendit dhe kryeminsitrit dhe pasnesër delegacioni do ta miratojë platformën të cilën do ta dërgojë në Kuvend”, tha Limaj.

“Krerët e shtetit do të kenë kohën e nevojshme për të dhënë komentet e tyre. Delegacioni i shqyrton sygjerimet dhe komentet dhe më pas e voton platformën që do ta dërgojë në Kuvend”, tha tutje ai.

Siç bëri të ditur Limaj, platforma do t’i dërgohet edhe dy partive opozitare.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 12, 2019 7:30 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=423677
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përfundon takimi i ekipit negociator, marret ky vendim Përfundon takimi i ekipit negociator, marret ky vendimRating: 4.8