Home / KOSOVA / Policia kap një veturë duke trafikuar tri vajza, arrestohen dy persona

Policia kap një veturë duke trafikuar tri vajza, arrestohen dy persona

Policia kap një veturë duke trafikuar tri vajza, arrestohen dy persona

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në rajonin e Prizrenit/Dragash të dyshuar për trafikim me qenie njerëzore, përcjell ORAinfo.

“Rreth orës 01:30 është identifikuar dhe ndaluar një veturë me targa vendore, me ç’rast pas një procesi të verifikimit dhe kontrollit në bashkëpunim me zyrtarë të drejtorisë së antitrafikimit me njerëz janë arrestuar dy persona nën dyshimin për “trafikim me njerëz”, si dhe janë identifikuar tri viktima të trafikimit (të gjitha femra/shqiptare/kosovare)”, thuhet në raportin e Policisë.

Personat e dyshuar janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit kompetent janë ndaluar për 48 orë.Viktimat janë dërguar për ekzaminim mjekësor dhe janë ndërmarrë veprimet për strehimin e tyre sipas procedurave të parapara për raste të tilla, thuhet në komunikatën për media.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 18, 2019 2:52 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=427409
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Policia kap një veturë duke trafikuar tri vajza, arrestohen dy persona Policia kap një veturë duke trafikuar tri vajza, arrestohen dy personaRating: 4.8