Home / KOSOVA / Presidenti ia vazhdon mandatin edhe për 5 vjet komandantit të FSK-së

Presidenti ia vazhdon mandatin edhe për 5 vjet komandantit të FSK-së

Presidenti ia vazhdon mandatin edhe për 5 vjet komandantit të FSK-së

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi komandantit të Forcës së SIgurisë, gjenerallejtënant Rrahman Rama e ka dekretuar edhe për një mandat të ri pesë vjeçar.

Sipas Thaçit, komandant Rama Rama u betua se do të vazhdojë t’i shërbejë atdheut dhe mbrojtjes së qytetarëve tanë.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

Komandantin e Forcës së Sigurisë, gjenerallejtënantin Rrahman Rama, duke u bazuar në përgjegjësitë e mia kushtetuese dhe ligjore, e dekretova edhe për një mandat të ri pesëvjeçar. Komandanti Rama u betua se do të vazhdojë t’i shërbejë atdheut dhe mbrojtjes së qytetarëve tanë. Jam i bindur se gjenerallejtënant Rama do t’i kryejë me zell, nder dhe dinjitet të gjitha detyrat e tij. Ai ka dhënë kontribut të rëndësishëm në tranzicionin e deritashëm dhe mandati i tij i ri do të jetë vazhdim i forcimit dhe konsolidimit të mëtejmë të forcës sonë. HTH

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 22, 2019 10:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=409055
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Presidenti ia vazhdon mandatin edhe për 5 vjet komandantit të FSK-së Presidenti ia vazhdon mandatin edhe për 5 vjet komandantit të FSK-sëRating: 4.8