Home / KOSOVA / Privimi nga jeta i 25 vjeçarit, ja çka do të ndodh sot në Ferizaj

Privimi nga jeta i 25 vjeçarit, ja çka do të ndodh sot në Ferizaj

Privimi nga jeta i 25 vjeçarit, ja çka do të ndodh sot në Ferizaj

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Një gjakmarrje ka ndodhur ditë me parë në qytetin e Ferizajt.

Organizata ORA në bashkëpunim me të rinjët dhe shoqërinë civile në Ferizaj, sot do të mbajë protestë paqësore kundër fenomenit të gjakmarrjes.

Organizata nëpërmjet një njoftimi thotë se vëllavrasja së fundmi ka filluar të shqetësojë jashtë mase vendin tonë, e veçanërisht të rinjtë, që pretendojnë të ecin përpara e të jene pjesë e shoqërisë europiane.

“Ftojmë të gjitha t’i bashkëngjiten kësaj proteste paqësore dhe të reflektojmë së bashku kundër kësaj dukurie që po merr jetë të rinjësh dhe po shkatërron familje. Protesta mbahet në sheshin ‘Adem Jashari’, në Ferizaj, duke filluar nga ora 11:30”.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 25, 2019 8:21 am ne link https://kosovatoday.com/?p=431650
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Privimi nga jeta i 25 vjeçarit, ja çka do të ndodh sot në Ferizaj Privimi nga jeta i 25 vjeçarit, ja çka do të ndodh sot në FerizajRating: 4.8